A sada - Federer!

Branko Barić • četvrtak, 29.05.2008.

Nakon neočekivanog gubitka prvog seta od 267. igrača svjetske rang-liste, Mario Ančić se "naljutio" i u naredna tri seta postavio stvari na svoje mjesto. U tome ga nije omeo niti prekid zbog kiše, pa će Splićanin potpuno zasluženo otići u treće kolo najprestižnijeg zemljanog turnira na svijetu...

U svom petom nastupu na Roland Garrosu, Mario je četvrti put stigao do trećeg kola. David Marrero neočekivano je dobro otvorio susret i iskoristio jednu od pet break prilika što mu je bilo dostatno za prvi set. To kao da je razbudilo našeg tenisača koji u drugom setu ubacuje u brzinu više. S dva uzastopna breaka došao je do 4:0, a seriju je prekinula kiša i kratki prekid.

Po povratku na teren Mario je nastavio tamo gdje je stao. S još jednim oduzimanjem protivničkog servisa zaključio je taj set sa 6:0. Problemi su ponovno nastali u trećem setu, u kojem je morao spašavati čak pet break lopti, dok je on izborio tek jednu. Srećom, tu jednu je i iskoristio, što je bilo dovoljno za 6:3. To je potpuno demoraliziralo 28-godišnjeg Španjolca, pa se četvrti set pretvorio u laganu "šetnju" do konačnih 6:2.

Sljedeća prepreka Mariju Ančiću u Parizu bit će svjetski broj jedan - Roger Federer. Mario je do svog najboljeg rezultata u Roland Garrosu stigao 2006. kada je dohvatio četvrtfinale, a tamo ga je zaustavio baš svemogući Švicarac. Evo odlične prilike za osvetu...

Roland Garros, drugo kolo: Ančić (Hrvatska) - Marrero (Španjolska, Q) 4:6, 6:0, 6:3, 6:2