Italija: Rim - Milano 1:1

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 22.01.2001.

Tablica Raspored i rezultati

Nakon prvih 15 kola ovogodišnje Serie A, Roma je poražena samo u Milanu. Na nesreću njenih tifosa, u metropoli sjeverne Italije morala je ići - dvaput. San Siro, stadion gdje je Fabio Capello, učitelj Rome, stvorio ime i pokorio svijet početkom devedesetih s Milanom, ostat će mu u lošoj uspomeni u ovoj sezoni. Nakon poraza od Intera u 4. kolu, vodeća momčad prvenstva pognute je glave napustila i sraz s Milanom. Andriy Shevchenko i Francesco Totti postigli su po dva pogotka za svoje momčadi, no onaj koji je vagu pritegnuo na stranu domaćih bio je onaj Brazilca Leonarda, već u 3. minuti. Roma je tako u samo dva kola prokockala prednost od 8 bodova, nakon današnjeg kola Juventus je stigao već na opasan zaostatak od 3 boda. Zvone Boban igrao je zadnjih 20 minuta.

Rimsko - milanski sudar započeli su još u subotu Lazio i Inter. I tu je prvi pogodak pao vrlo brzo, Hernan Crespo doveo je Laziale u vodstvo već u 5. minuti, a pobjedu "orlova" pečatirao je Marcelo Salas s bijele točke u 75. minuti, nakon što je Poborsky uvjerljivo odglumio prekršaj Šimića u kaznenom prostoru. Tako je povratak Dina Zoffa na klupu aktualnih prvaka Italije prošao odlično, s dvije sigurne pobjede i hvatanjem priključka na vrhu s Romom i Juventusom.

Drugi trener - povratnik Arrigo Sacchi, dijametralno je suprotnog raspoloženja nakon 180 minuta provedenih na klupi Parme. Ako se remi kod Intera u prošlom kolu mogao i okarakterizirati kao uspjeh, današnja podjela bodova kod kuće s Lecceom sigurno nije ispunila očekivanja navijača koji su došli pozdraviti čovjeka koji je udario temelje velike Parme krajem osamdesetih. Posebno zbog načina na koji su dva boda izgubljena. Igrala se peta minuta sudačke nadoknade, kad je Lucarelli izjednačio, nakon gužve u kojoj je sudjelovao i Davor Vugrinec, koji je u igru ušao u 57. minuti. Juventus se pobjedom u Perugiji donekle revanširao domaćinima za prošlogodišnji poraz u zadnjem kolu koji ih je koštao titule prvaka. Pobjedonosni pogodak postigao je Inzaghi u 59. minuti, u trenucima kad su domaćini igrali s igračem manje, jer se Materazziju ukazivala pomoć.

Kuha se na dnu, Bari se pobjedom protiv Reggine iz poklonjenog jedanaesterca vratio u poziciju koja nudi nadu u proboj ka sredini ljestvice. Napoliju ni Edmundo nije pomogao da se spasi domaćeg poraza od Udinesea, a Vicenza i Brescia podijelili su bodove. Atalanta i Fiorentina bili su zadovoljni utakmicom bez golova na travnjaku koji je podsjećao na oranicu, a ne na sportko borilište. Još u subotu Tomas Locatelli donio je tri boda Bologni protiv Verone, u čijem je dresu Mario Cvitanović odigrao prvih 45 minuta.

Rezultati 15. kola: Bologna - Verona - 1:0, Lazio - Inter - 2:0, Bari - Reggina - 2:1, Perugia - Juventus - 0:1, Parma - Lecce - 1:1, Napoli - Udinese - 0:1, Atalanta - Fiorentina - 0:0, Vicenza - Brescia - 1:1, Milan - Roma - 3:2.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913