River sve bliži naslovu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 02.06.2008.

River Plate velikim koracima grabi k novom naslovu, prvom poslije 2004. godine, a 33. ukupno u povijesti kluba i rekordnog u Argentini...

Vikend se za Los Millonariose trenera Diega Simeonea pokazao savršenim: unatoč tradicionalno teškom gostovanju kod Colona iz Santa Fea, River je slavio, dok je njihov najopasniji rival - Estudiantes odigrao samo 1:1 s Huracanom.

River je protiv Colona startao loše. U 18. minuti je nekadašnji veznjak Zaragoze Leonardo Ponzio zaradio isključenje, ali usprkos silnom pritisku domaćin nije uspio oploditi prednost igrača više. U nastavku se River vratio na travnjak osokoljen i novi se pristup isplatio u 56. minuti prekrasnim pogotkom Cristiana Villagre. U 77. sve nedoumice oko eventualnog pobjednika riješio je čileanski reprezentativac Alexis Sanchez jer Colon je preko Darija Gandina tri minute poslije uspio samo smanjiti na 2:1.

Estudiantes je s druge strane propustio izvrsnu prigodu protiv Huracana održati status quo na čelu poretka: u 4. minuti Juan Sebastian Veron dovodi momčad trenera Roberta Sensinija u vodstvo iz jedanaesterca, ali gostujući im trijumf izmiče u 26. minuti nakon poravnanja Federica Nieta - četverostruki prvak dva kola prije konca Clausure za Riverom zaostaje dva boda.

Boca Juniors se, pak, još uvijek ne predaje: unatoč vodstvu Arsenala (Leguizamon u 46.), momčad trenera Carlosa Ischije koju inače sredinom tjedna očekuje uzvratna polufinalna utakmica Cope Libertadores protiv Fluminensea, preokreće hattrickom izvrsnog Maura Bosellija (22-godišnjak je zabio u 58., 74. i 80. minuti) i za Riverom zaostaje četiri boda.