ZAGREBSPLIT CO 81:90 (25:20, 46:43, 60:64)

ZAGREB: Tomas 18 (5/13), Tanta, Miljković 13 (4/5), Tomasović, Blašković, Perinčić 8 (3/5), Marinović, Stojić 23 (7/10), Vukičević 12 (5/12), J. Garma, Daugherty 7 (2/6).

SPLIT: Subotić 5 (2/4), Gregov 13 (6/6), Tomeljak, Vujčić 17 (8/13), Žižić 10 (4/5), Rencher 18 (7/9), Ukić, Poljak 2 (1/2), Pašalić, Grgurević 10 (2/6), Land 15 (6/14), Badžim (0/4).

Postotak šuta: Zagreb 26/51(51%), Split 36/63 (57%)
Asistencije: Zagreb 10, Split 12
Osvojene lopte: Zagreb 6, Split 13
Izgubljene lopte: Zagreb 18, Split 15
Blokade: Zagreb 2, Split 2

Utakmica 14. kola prve hrvatske košarkaške lige "Ožujsko" završila je porazom domaćeg Zagreba rezultatom 81:90 u korist Split Croatia osiguranja. Zagreb je u prvom poluvremenu kontrolirao igru, te vodio i sa 11 razlike (35:24), no gosti su u nastavku pokazali veću smirenost, te nametnuli svoj ritam igre što im je i donijelo pobjedu.

Zagreb je na početku vrlo dobro krenuo, pa koševima Stojića i Tomasa brzo dolazi na 10:4. Najveća razlika u ovoj četvrtini bila je +7 za Zagreb (22:15) do čega dolazi u osmoj minuti. Prva četvrtina završava sa 25:20.

U drugoj četvrtini "mravi" marljivo održavaju svoju prednost ne dopuštajući gostima da ih sustignu. Stojićevom, pa nakon toga i Tomasovom tricom, te pogotkom Vukićevića dolaze na +11 što je ujedno i njihova najveća prednost na utakmici (35:24). Zagreb na odmor odlazi s tri poena prednosti (46:43).

No, drugo poluvrijeme igra se u novom, splitskom ritmu. Gosti u sedmoj minuti treće četvrtine prvi put prelaze u vodstvo (55:56). Zagreb odmah uzvraća (57:56), ali to je i zadnje vodstvo domaćina koji više ne uspijeva (pre)stići Split. Trećea četvrtina završava sa 60:64, što znači da su Splićani u dobili tu četvtinu sa 21:14.

U posljednjoj četvrtini gosti su se razigrali, pa pogotkom Vujčića i tricom Renchera s istekom napada dolaze na 60:69. Nakon što šest minuta prije kraja Split ima +10 (67:77), Zagreb ostaje bez Stojića koji je zbog pet osobnih morao napustiti igru (prve četiri osobne pogreške sakupio je već u trećoj četvrtini, što je pomalo i usporilo Zagreb).

Tomas zatim pogađa dva slobodna bacanja, nakon čega se iskazuje i ubilježava čak i jednu blokadu, pa Miljković sa linije slobodnih bacanja dva puta precizno pogađa te smanjuje prednost gostiju i dovodi Zagreb do zaostatka od –6 (71:77). Splićani brzo uzvraćaju, tako da minutu prije kraja vode sa najvećom razlikom na utakmici, +12 (76:88). Do kraj utakmice Zagreb je samo smanjio prednost na krajnjih +9 za Splićane.

U redovima Zagreba najviše pogodaka postigao je Mario Stojić (23), dok je Ivan Tomas uz 18 pogodaka upisao i četiri skoka, pet asistencija, te jednu blokadu. Kod gostiju prednjačili su Terrence Rencher (18) i kapetan Nikola Vujčić sa 17 koševa.

Jasmin Repeša, trener Split CO: "Malo sam se pribojavao ove utakmice jer smo nedavno igrali protiv Panathinaikosa, gdje smo se prilično istrošili, a Zagreb je tradicionalno neugodan za favorite, pogotovo jer nas je pobijedio na našem terenu. No, uprava kluba imala je razumijevanja, tako da smo iz Grčke direktno došli u Zagreb, pa smo se imali vremena odmoriti. Nisam zadovoljan prvim dijelom igre jer je obrana bila previše statična, no promjenom ritma, te Zagrebovim umorom dolazimo do nekoliko laganih poena, čime uspijevamo pobijetiti, što je za mene jedino zadovoljavajuće rješenje."

Željko Poljak, trener Zagreba: "Dobro smo odigreli prvo poluvrijeme, no Split ima dominantne centre (masa i visina). Dosta rano nas je zatekla četvrta osobna pogreška Stojića, pa nam je i to poremetilo tok igre. Ova utakmica je velika dobit za našu mladu momčad, jer smo iz nje izašli kvalitetniji. Presudila je dužina klupe i više raspoloženih igrača kod Splita. Treća četvtina bila je presudna."