Csehu europski rekord

Maja Giljanović • nedjelja, 15.06.2008.

Prvog dana treće etape Mare Nostruma - Caneta - Laszlo Cseh je na 400 metara mješovito isplivao novi europski rekord - 4:07.96...

22-godišnji Mađar, svjetski prvak iz Montreala 2005. i olimpijska bronca iz Atene prije četiri godine svoj je dosadašnji rekord spustio s 4:09.59 i odaslao poruku neprikosnovenom kralju discipline Michaelu Phelpsu - 4:07.96 više je od sekunde (4:06.22) sporije od olimpijskog pobjednika, svjetskog prvaka i svjetskog rekordera iz Baltimorea, ali Cseha ohrabruje: "Rezultat me iznenađuje jer sam doslovce stigao iz punog treninga i tim me više veseli. Približio sam se Michaelu i još više motivirao da što jače prionem treninzima do Pekinga u kolovozu".

Eamon Sullivan, svjetski rekorder na 50 metara slobodno, stotku je, pak, osvojio sa skromnih 48.60 ispred drugoplasiranog Stefana Nystranda (49.12), a naš je Aleksej Puninski s 49.78 zauzeo sedmo mjesto. Puninski je inače u Barceloni osvojio osmo mjesto na 100 leptir (54.33), a Sanja Jovanović drugo na 50 leđno (28.48) iza svjetske rekorderke, Australke Sophie Edington.