Sanja treća u Canetu

Maja Giljanović • nedjelja, 15.06.2008.

Svjetska rekorderka u 25-metarskim bazenima iz Manchestera Sanja Jovanović na posljednjoj je od tri stanice Mare Nostruma u Canetu ostvarila treće vrijeme na 100 metara leđno...

Svjetska je prvakinja 2007. u malim i brončana ove sezone s Europskog prvenstva u 50-metarskim bazenima (oba puta na 50 leđno), Sanja je osvojila treće mjesto s vremenom 1:02.24. 21-godišnjakinja, hrvatska rekorderka s 1:00.64, vodila je nakon prvih 50 metara, ali do konca su je utrke prestigle svjetska rekorderka na 50-ici, Australka Sophie Edington (1.00.84) i nekadašnja (2000.) olimpijska bronca iz Sydneyja odnosno bivša četverostruka svjetska prvakinja, Španjolka Nina Živanevskaja.

Gordan Kožulj je, pak, 100 leđno završio na petom mjestu (56.76), a svih je iznenadio Škot Gregor Tait koji je, naime, u osmoj stazi išao 55.38 i pobijedio.