Dvije pobjede pred povratak

Mihaela Bradovski • četvrtak, 03.07.2008.

Iako je ranije dogovoreno kako će u srijedu, dan prije povratka u Zagreb, nogometaši istoimenog prvoligaša odigrati dva susreta protiv momčadi Željezničara, "bijeli" su osim sa navedenim klubom snage odmjerili i sa Posušjem. Pjesnici su slavili u oba susreta, najprije je svladano Posušje (3:1), a potom i Željezničar (1:0)...

Prijateljska utakmica: Zagreb - Posušje 3:1

Strijelci: 1:0 Jurendić (26), 2:0 Piškor (51), 2:1 Ivanković (63), 3:1 Jurendić (65)

Zagreb: Bašić (Herceg), Labudović, Džidić, Pavlović, Sesar, Grgić, Oršulić, Pejić, Parlov, Jurendić, Piškor

Posušje: Bašić, Bago (Benić), Režić, Bakula, Karačić (Hrkač), Čuić, Vranjković, Razdeušek (Stipić), Pokrajčić (Čorić), Ivanković, Ljubić (Sakan)

Prvi jučerašnji susret "bijeli" su odigrali protiv Posušja. Nakon prve prave, organizirane akcije Pjesnici su i poveli. Miroslav Pejić sa lijeve je strane precizno dodao za Jurendića koji glavom u 26. minuti gaša mrežu Tomislava Bašića. Najveću priliku u prvom poluvremenu nogometaši Posušja propustili su u 45. minuti kada je Bago pogodio vratnicu. Nastavak su bolje otvorili zagrebaši koji su prednost povećali u 51. minuti pogotkom Davora Piškora. Samo dvije minute kasnije Ivanković je smanjio na 2:1 s jedanaest metara nekon što je u kaznenom prostoru Grgić srušio Čuića. Konačnih 3:1 postavio je, svojim drugim pogotkom, Josip Jurendić u 65. minuti nakon dodavanja Sesara.

Prijateljska utakmica: Zagreb - Željezničar 1:0

Strijelci: Ibričić (35)

Zagreb: Škorić, Palčić, Kartelo, Mikulić, Štiglec, Abdurahimi (85` Ibričić), Brkljača, Jugović, Ibričić (80` Novosel), Krstanović, Vugrinec

Željezničar: Šehić, Bučan, Sadiković, Cocalić, Kerla, Zeba, Bekrić, Svraka, Jamak, Pelak, Rovčanin (Gvozdić, Salkić, Omerović, Mulalić, Selimović, Avdić, Haznadar, Reiz, Redžepi, Stanić, Mehić)

Prema riječima oba trenera nogometaši Zagreba i Željezničara odigrali su jučer odličan susret. Odluka o pobjedniku pala je u 35. minuti kada je mrežu vratara Šehića sa bijele točke pogodio Senijad Ibričić. U kaznenom prostoru srušen je Ivan Krstanović. Prilike su u drugoj polovici susreta propustili Krstanović u 51. i Davor Vugrinec u 54. minuti. I dok su u prijašnjim kontrolnim utakmicama obojica bili više puta precizni jučer nisu uspijeli poentirati sa svega tri metra.

Nogometaši Zagreba danas odlaze sa Kupresa gdje su odigrali pet pripremnih utakmica, upisavši pobjede protiv Zrinjskog (2:1), Širokog Brijega (1:0), Posušja i Željezničara, dok su u drugom susretu sa Širokobriježanima remizirali (1:1). Trener "bijelih" Luka Pavlović isprobao je dvije postave, svi su igrači dobili priliku, a minutažu nisu upisali tek ozlijeđeni Lovrek, Ivanković i Čutura te trojac koji ozljede vuče duže vremena Mehmedagić, Džolan i Špičić. Po povratku u Zagreb Pjesnici će nekoliko dana boraviti u metropoli, a potom putuju prema Francuskoj.

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 75:2+312