Mađari bez šokova

Ivor Krapac • srijeda, 09.07.2008.

Mađari su bez puno muke obavili ono što se i previđalo i izborili polufinale EP-a u Malagi. Izabranici Denesa Kemenyja su sa šest pogodaka prednosti "isprašili" Nijemce...

Mađarska - Njemačka 14:8 (5:2, 2:1, 4:3, 3:2)

Europsko prvenstvo, četvrtfinale, 9.7., Malaga

Mađarska: Szecsi, T. Varga, Madaras, De. Varga 3, Kasas 3, Hosnyanszky 2, Kiss 3, Benedek, Da. Varga, Biros 1, Kis, Molnar 2, Nagy, trener: Denes Kemeny

Njemačka: Tchigir, Naroska, Real, Savić, Dierolf, Politze 1, Nossek 2, Schwertwitis 2, Kreuzmann 2, Oeler 1, Schlotterbeck, Mackeben, Zellmer, trener: Hagen Stamm

Suci: Kratochvil (Svk), Tulga (Tur)

Bila je to utakmica bez većih stresova za Kemenyja i njegove izabranike. Završilo je s 14:8 u mađarsku korist, a mirnu večer najavili su već u prvoj četvrtini, koju su dobili s 5:2. U nastavku utakmice prednost je samo rasla.

Mađare su na putu do pobjede vodila tri igrača s po tri pogotka, Denes Varga, Tamas Kasas i Gergely Kiss. U njemačkim redovima su bolji od ostalih bili Tobias Kreuzmann, Thomas Schwertwitis i nesuđeni Mladostaš Heiko Nossek, sva trojica s po dva gola.

Unatoč uvjerljivoj pobjedi, mađarski izbornik Kemeny našao je i razlog za zamjerku: "Obrana nam nije bila dovoljno pažljiva u drugom poluvremenu. No, sve ostalo bilo je u redu."

Tamas Kasas najavio je okretanje prema petku i polufinalu protiv Srbije, dok je protiv Nijemaca kao glavni problem izdvojio veliku vrućinu i u vodi i, slično Kemenyju, nešto slabiju obranu u druge dvije četvrtine. No, unatoč tomu, Nijemci im nisu ozbiljnije priprijetili.