Juniori u Monterreyju

Maja Giljanović • petak, 11.07.2008.

Četvorica hrvatskih juniora predvođena trenerom Aleksandrom Seleznjevim i vođom puta Lovrencom Franičevićem do 13. ovog mjeseca nastupaju na 2. Svjetskom juniorskom prvenstvu u meksičkom Monterreyju...

Pravo nastupa na SP imaju plivači rođeni od 1990. do 1993., a našu reprezentaciju čine Hrvoje i Ivan Capan, Erazmo Maršanić i Mateo Mužek.

Maršanić je zauzeo 9. mjesto u polufinalu na 50 metara slobodno - 23.33 njegov je novi osobni rekord, dosadašnji također iz 2008. je spustio za 31 stotinku, ali je finale promašio za dvije stotinke ostavši iza Brazilca Lime. Hrvoje Capan je, pak, osvojio 24. mjesto s okruglo 24.00.

17-godišnjak iz zagrebačke Mladosti potom je na 100 delfin s 55.15 osvojio 13. mjesto (dosad 56.15) te na 400 slobodno 25. (4:04.39 i to s više od tri sekunde boljim vremenom od dosadašnjeg rekorda).

Također 17-godišnji Mladostaš, Hrvoje Capan je na 200 slobodno u kvalifikacijama zauzeo 23. mjesto s više od sekundu nadmašenim osobnim rekordom (1:53.86), a na 100 prsno 21. (1:05.32).

Mateo Mužek je u kvalifikacijama na 50 leđno osvojio 31. mjesto (28.03) - 30 je stotinki 16-godišnjak iz Zagrebačkog plivačkog kluba išao sporije od svog rekorda, a na 100-ici je, pak, 32. (58.88 odnosno 70 stotinki sporije).

Štafeta, pak, 4x100 slobodno u sastavu Hrvoje Capan, Maršanić, Mužek i Ivan Capan osvojila je 11. mjesto s 3:29.30.