Štafeta ZPK-a rekordno

Maja Giljanović • petak, 11.07.2008.

Drugog dana Otvorenog Prvenstva Hrvatske koje se u dubrovačkom Gružu održava ova četiri dana oboren je i peti apsolutni državni rekord...

Plivačice, naime, Zagrebačkog plivačkog kluba u sastavu Kim Daniela Pavlin, Adrijana Benčić, Anja Trišić i Doroteja Bednjanec osvojile su naslov prvakinja na 4x100 slobodno i s rekordnih 3:55.26 na drugom mjestu ostavile Primorje CO i sisački Janaf.

Klupski im kolege Mario Todorović, Mario Delač, Vedran Bečanić i Ante Križan oborili su rekord ZPK-a i 4x100 slobodno odradili u vremenu 3:23.46 ispred drugoplasiranih Splićana iz Jadrana i zagrebačke Mladosti.

Brazilac Diogo Jabe (4:24.70) je osvojio 400 mješovito ispred Turčina Nazara i Saše Imprića na trećem mjestu (4:34.93) u muškoj, a Slovenka Anja Klinar (4:45.97) ispred hrvatskog dvojca Pavlin (4:59.03)/Karla Šitić (5:10.17) u ženskoj konkurenciji.

U polufinalu na 100 leđno Izraelac Guy Barnea je izborio četvrtu stazu ispred redom Gordana Kožulja, Ante Cvitkovića i Marka Strahije, a Sanja Jovanović je neprikosnovena na 100-ici s vremenom 1:00.79.

Osobni rekord na 100 slobodno je srušio europski prvak i rekorder na 50 delfin, Srbin Milorad Čavić (49.14), a prvu od dvije pobjede dana ubilježila je Sara Isakovič (55.38) - 20-godišnja Slovenka je slavila i na 200 delfin (2:08.22).

Olimpijac Nikša Roki (2:04.56) je osvojio drugo mjesto na 200 delfin iza Srbina Vladana Markovića, a ispred Petra Mrčele iz riječkog Primorja te su također Olimpijka i to u dvije discipline Smiljana Marinović (1:11.40) odnosno Henrique Barbosa slavili na 100 prsno.