Brazilka rastužila Gruž

Maja Giljanović • subota, 12.07.2008.

Trećeg dana Otvorenog PH u dubrovačkom Gružu tribine su očekivale drugi trijumf njihove ljubimice Sanje Jovanović, ali 100-ticu je leđno osvojila Brazilka Fabiola Molina...

Prva dama hrvatskog plivanja jučer je u polufinalu umalo oborila svoj i hrvatski rekord - promašila ga je, naime, za 13 stotinki (1:00.71) da bi joj večeras 1:01.15 osiguralo samo drugo mjesto. 33-godišnja je veteranka, pak, polufinalno vrijeme spustila za gotovo dvije sekunde i odnijela pobjedu s 1:00.79.

Umor o kojem je govorila uoči starta Prvenstva: "Polako dostižem željenu formu, ali sam trenutno strašno umorna" očito je uzeo danka - 21-godišnjakinja, međutim, smatra da od jakih utrka, a u Dubrovniku planira njih pet, može imati samo koristi: Peking je sve bliže, a utrke protiv pravih protivnica znače mnogo".

Gordan Kožulj je s 55.56 podijelio prvo mjesto s Jadranašem Antom Cvitkovićem - 22-godišnji je Splićanin oborio svoj osobni rekord (s čak 56.02), a treće je mjesto sa svojim najboljim rezultatom sezone osvojio Marko Strahija (55.57).

50 metara slobodno je ispred naših Duje Draganje (22.47) i Bruna Barbića (22.85) osvojio George Bovell (22.17) s Trinidada i Tobaga, a 22-godišnji član Medveščaka koji je ranije u polufinalu išao 22.79 nije uspio dohvatiti A olimpijsku normu (22.35).

Poljakinja Agata Korc je slavila s 25.45, 400 slobodno su u obje konkurencije uzeli Slovenci - Anja Klinar (4:14.10) ispred Kudjakove i Trišić odnosno Luka Turk (3:59.90) ispred Lončarića i Solde.

Na 50 prsno je Smiljana Marinović ostvarila svoj najbolji rezultat sezone (33.10), a Vanja Rogulj je osvojio peto mjesto (28.62) iza prvoplasiranog Slovenca Damira Dugonjiča (27.79).