Mujdža i Parlov za remi s Monacom

Mihaela Bradovski • srijeda, 16.07.2008.

Nogometaši Zagreba u svom zadnjem susretu na turneji po Azurnoj obali nisu uspijeli iznenaditi momčad Monaca. Iako su "bijeli" vodili gotovo sat vremena utakmica je završila rezultatom 2:2. Pogotke za Pjesnike postigli su Mensur Mujdža i Ivan Parlov. Važnija od rezultata ipak je činjenica da su igrači Luke Pavlovića stigli nadomak tražene forme...

Pjesnici su odlično ušli u susret sa favoriziranom momčadi Monaca. Prvi pogodak na utakmici djelo je zagrebovog desnog krila Mensura Mujdže u 11. minuti prvog poluvremena. Mujdža je opalio silovito sa 25 metara i pogodio mrežu vratara Rome. Sve do nastavka, točnije 56. minute, "bijeli" su držali željeno vodstvo no izjednačenje je stiglo nakon prekršaja Čuture u kaznenom prostoru i udarca s bijele točke kojeg je izveo napadač Nene.

Na 2:1 svoje momčadi povisio je nedugo nakon toga, u 68. minuti, Bakar koji je ušao tek nekoliko minuta ranije. Konačnih 2:2 volej udarcem postavio je zagrebov veznjak Ivan Parlov u zadnjoj minuti susreta.

Da Pavlovićeva momčad ipak nije bila lagan plijen, govori i podatak da je trener Monaca najavljene zamjene izvršio tek nakon vodstva svoje momčadi. U Francuskoj se Zagrebaši nisu iskazali rezultatima, upisali su dva poraza i dva remija, no jednako tako svojim igrama nisu niti razočarali.

Početna postava Pjesnika polako se finalizira, nakon sutrašnjeg povratka "bijele" prije početka prvenstva očekuje još jedna domaća test utakmica na kojoj će i definitivno biti odlučen sastav za prvenstveni start u Varaždinu. Ta će postava ovisiti i o mogućim odlascima Lovreka, Labudovića, Čuture i novog kapetana Brkljače.

Zagreb - Monaco 2:2

Strijelci: 1:0 Mujdža (11), 1:1 Nene (56), 1:2 Bakar (68), 2:2 Parlov (89)

Zagreb: Škorić, Palčić, Mikulić, Kartelo, Čutura, Mujdža, Oršulić, Parlov, Pejić, Jurendić (45. Piškor), Krstanović

Monaco Roma , Adriano, Modesto, N´Koulou, Cufre, Gosso, Meriem, Pino, Sagbo, Nimani, Nene (Ruffier, Mongongu, Muratori, Mangani, Martin, Pariente, Bakar, Licita)

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 75:2+312