Španjolci pregazili Litvu

Branimir Korać • petak, 25.07.2008.

U pripremnom susretu uoči Olimpijskih igara u Pekingu Španjolska je pregazila Litvu sa zastrašujućih 90:66 ne davši jakim Litavcima nikakvu mogućnost da im pruži dostojan otpor...

Španjolska nastavlja veliki niz pobjeda u pripremama za Peking. Još jednu impresivnu pobjedu ostvarili su sinoć kada su u Ourenseu pregazili Litvu s 90:66. U ovom trenutku Španjolska izgleda zastrašujuće dobro, a Litva je još kakav-takav otpor pružala u prvom poluvremenu da bi u drugih 20 minuta doživjela pravu katastrofu.

Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Španjolaca 51:43 nakon čega prednost samo raste. Litva napadački nije mogla baš ništa napraviti, s druge strane Španjolska je odrađivala korektno tu fazu igre i odjurila do visoke prednosti.

Felipe Reyes i Rudy Fernandez s po 16 poena bili su prvi strijelci Španjolske dok je 14 poena dodao Juan Carlos Navarro. Kod Litve jedini dvoznamenkasti bio je Šarunas Jasikevičius s 12 poena.