Mađari se izvukli

Hrvoje Vuković • subota, 26.07.2008.

Drugo kolo donijelo je i ujedno najjačeg suparnika na Unicum cupu u Budimpešti - domaćina Mađarsku. Ipak, izabranici Ratka Rudića nisu pokleknuli. Dapače, bili su puno bliže pobjedi, no na kraju su Mađari izvukli remi unatoč dva gola zaostatka u posljednjoj četvrtini...

MAĐARSKA – HRVATSKA 10:10 (2:2, 3:4, 3:2, 2:2)

Unicum cup, Budimpešta, 2.kolo, 26.7.

Mađarska: Szceczi, T. Varga, Madaras 2, De. Varga, Kasas, Hosznyansky 1, Ge. Kiss 1, Benedek, Da. Varga, Biros 3, Ga. Kis 1, Molnar 2, Gergely, izbornik: Kemeny

Hrvatska: Vićan, Burić 2, Bušlje 1, Vrdoljak, Kunac, Joković 2, Smodlaka 1, Đogaš, Marković 2, Barać 1, Hinić, Bošković 1, Pavić, izbornik: Rudić

Već prva utakmica protiv Rusa pokazala je s koliko želje i žara naši vaterpolisti bruse formu za Peking, a ništa drugačije nije bilo niti danas protiv Mađarske. U dosta neizvjesnoj utakmici nijedna momčad nije mogla ostvariti opipljiviju prednost, a u posljednjih osam minuta ušlo se s "nulom" (8:8).

Hrvatska je bolje otvorila posljednju dionicu i pet minuta prije kraja došla do prednosti od dva pogotka, no naši nisu uspjeli zadržati vodstvo do kraja i Mađari su uhvatili bod. U posljednjem susretu Unicum cupa sutra igramo protiv Njemačke.