Kranjčar asistirao i - preživio

Tomislav Pacak • nedjelja, 27.07.2008.

Igrači Portsmoutha imali su neugodan dolazak u Nigeriju, ali probleme sa slijetanjem brzo su zaboravili na nogometnom travnjaku te su nigerijskog prvaka pregazili s 5:0...

Pilot Portsmouthovog zrakoplova u posljednji je trenutak odlučio ne sletiti u Abuju jer nije dobio dopuštenje kontrolnog tornja, pa se vinuo natrag u zrak i kružio oko zračne luke dok konačno to dopuštenje nije dobio.

Ipak, igrači Harryja Redknappa brzo su se oporavili od male zračne drame, pa su nigerijskog prvaka Kano Pillars pobijedili s 5:0 na početku afričke turneje u sklopu koje će u nedjelju imati ogled s Manchester Unitedom.

Interesantno, pobjednici FA Kupa privukli su jako malo gledatelja ne iznenađenje organizatora. Sama utakmica bila je, pak, potpuno jednosmjerna - Nigerijci nisu bili dorasli momčadi iz Premiershipa, pa je pobjeda od 5:0 lako mogla biti i uvjerljivija.

Mornare je u vodstvo doveo Utaka u 11. minuti, a udvostručio ga je Ben Sahar. Neposredno prije poluvremena Portsmoutha 3:0 donosi Kanu, a menadžer Redknapp na odmoru u svlačionici ostavlja čak devetoricu igrača.

Priliku je u drugom dijelu dobilo dosta prvotimaca, između ostalih i Niko Kranjčar koji je već u prvih ovosezonskih 45 minuta pokazao da nije izgubio na samopouzdanju koje je stekao prošle sezone.

Upravo je Kranjčar nakon prodora po desnoj strani lijepo poslužio Petera Croucha za četvrti gol Engleza, a visoki napadač pristigao iz Liverpoola zapalio je i "petardu" nakon dodavanja Craniea.