Ipak drugi

Hrvoje Vuković • nedjelja, 27.07.2008.
Ipak drugi

Hrvatska vaterpolska reprezentacija nije se uspjela domoći prvog mjesta na Unicum cupu koji se ovih dana održavao u Budimpešti. Unatoč pobjedi u posljednjoj utakmici protiv Nijemaca, Hrvati su zahvaljujući lošijoj gol razlici od Mađara pretposljednji turnir uoči OI završili na drugom mjestu...

HRVATSKA - NJEMAČKA 11:8 (2:2, 4:1, 3:2, 2:3)

Unicum cup, Budimpešta, 3.kolo, 27.7.

Hrvatska: Vićan, Burić, Bušlje, Vrdoljak, Kunac, Joković 1, Smodlaka 3, Đogaš 1, Marković, Barać 1, Hinić 3, Bošković 2, Pavić, izbornik: Rudić

Njemačka: Tchigir, Naroska, Real 1, Savić, Stamm, Politze 2, Bukowski 1, Purschke, Kreuzmann 2, Oeler 1, Schlotterbeck 1, Mackeben, Zellmer, izbornik: Stamm

Igrač više: Hrvatska 2/4, Njemačka 3/10

Peterci: Hrvatska 3/3, Njemačka -

Hrvatska je očekivano slavila protiv Nijemaca u posljednjem kolu, no plus tri nije bilo dovoljno za prvu poziciju. Kako je sam izbornik Ratko Rudić izjavio, u glavama smo već bili na putu prema domovini i pružena igra nije bila na razini potrebnoj za nešto više. No, sve u svemu, odlična igra protiv Mađara pokazala je kako se imamo pravo nadati medalji u Pekingu.

Protiv Nijemaca, pitanje pobjednika riješeno je u drugoj četvrtini koju su naši reprezentativci dobili sa 4:1 i tako već do poluvremena stekli prednost od tri razlike koju su rutinski održavali do kraja utakmice. Nakon Budimpešte, slijedi posljednja provjera prije Pekinga - Singapur.