Kranjčaru poluvrijeme u porazu od Uniteda

Marin Vuković • nedjelja, 27.07.2008.

Hrvatski reprezentativac Niko Kranjčar odigrao je jedno poluvrijeme u pripremnoj utakmici protiv engleskog i europskog prvaka Manchester Uniteda, koju je Portsmouth na kraju izgubio s 2:1.

Pogocima Chrisa Eaglesa i Carlosa Teveza Manchester United je u nigerijskom glavnom gradu Abuji stigao do glatke i zaslužene pobjede nad Portsmouthom, dok je utješni pogodak za Pompey postigao Jermain Defoe u posljednjim trenucima utakmice.

Kako je Portsmouth jučer odigrao utakmicu, a Manchester United prekjučer, ovaj su susret obilježile olovne noge igrača obiju momčadi, kojima sasvim sigurno nije pomogla niti velika sparina. Priliku je dobio i Niko Kranjčar odigravši ne posebno zapaženu ulogu u 45 minuta provedenih na travnjaku. Prije nego je zamijenjen, bilježimo tek nekoliko lukavih pokušaja "podvaljivanja" lopte napadačima, no još uvijek je to daleko od izdanja na kakva nas je Niko navikao.

Premda konačni rezultat odaje dojam neizvjesne utakmice i teške pobjede Uniteda, situacija na travnjaku ponudila je posve drugačiju sliku. United je mogao povesti već u trećoj minuti utakmice kada je dosuđen jedanaesterac, kojeg Carlos Tevez pretvara u pogodak, ali ga sudac poništava zbog ranog utrčavanja igrača u kazneni prostor. Novi pokušaj Teveza više nije bio tako uspješan, Argentinac je silovito pogodio gredu.

United je do kraja prvog dijela promašio brojne prilike za pogodak, posebno je u tome prednjačio Eagles, pa se na odmor otišlo bez pogodaka. U nastavku utakmice prvaku Europe se ipak otvorilo, pa je upravo Eagles načeo mrežu Portsmoutha, a potom Tevez sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora iznenadio Davida Jamesa i smjestio loptu u bliži kut.

U posljednjoj minuti utakmice poraz Mornara ublažio je Defoe pogotkom za konačnih 2:1. Manchester United ovom je utakmicom završio južnoafričku turneju i vraća se kući, a sljedeću utakmicu igra 2. kolovoza na Old Traffordu kada je na rasporedu oproštajna utakmica Ole Gunnara Solskjaera. Protivnik za tu priliku bit će španjolski prvoligaš Espanyol.

Ovo je inače bio prvi u nizu od tri sraza Manchester Uniteda i Portsmoutha u vrlo kratkom vremenskom periodu. Na otvorenju nove sezone Premiershipa isti će suparnici odmjeriti snage u Community Shieldu, engleskom superkupu, a potom će se sastati i u drugom kolu Premier lige.