Bolji od slovenskog drugoligaša

Mihaela Bradovski • utorak, 29.07.2008.

U jučer odigranom prijateljskom susretu u Veslačkoj nogometaši Zagreba bili su uspješniji od slovenskog Livara, momčadi koja je prošle sezone ispala u drugoligaški rang. Pjesnici su zaigrali u takozvanom rezervnom sastavu, a slavili su rezultatom 3:1...

ZAGREB - LIVAR 3:1

Prijateljska utakmica

Strijelci: 1:0 Lovrek (16.), 1:1 Majcen (18), 2:1 Jurendić (69.), 3:1 Grgić (80.)

Zagreb: Bašić, Mehmedagić, Džidić, Pavlović, Čutura, Mujdža, Sesar, Jugović, Abdurahimi, Lovrek, Piškor (Herceg, Grgić, Jurendić)

Livar: Krizmanič, Skubič, Topič, Šutej, Brezarič, Samardžič, Prudič, Kastelič, Majcen, Penica, Gazibegovič (Zalar, Grbec, Jankovič, Stranjek, Jurišič, Čos, Zaletel)

Pogocima Lovreka u prvom te Jurendića i Grgića u drugom poluvremenu Zagrebovi su nogometaši svladali nogometaše slovenskog drugoligaša. Susret su "bijeli" započeli u visokom ritmu, prvih desetak minuta brzim i organiziranim akcijama pritisnuli su goste u vlastiti šesnaesterac. Prava je šteta što u početnom naletu nisu uspjeli zatresti mrežu, utakmica bi tada otišla u jednom drugom smjeru. Nakon početnog pritiska, igralo se dosta sporije, iako su Zagrebaši i dalje vodili glavnu riječ. U 16. minuti s bijele točke, za 1:0 pogađa Kruno Lovrek, no samo dvije minute kasnije, nakon nekoliko nespretnih intervencija domaće obrane, Majcen postiže pogodak i vraća utakmicu na početak.

Domaćini u gostima

Zagreb će utakmicu trećeg kola ipak odigrati u Maksimiru. Reflektori koji se postavljaju u Ulici pjesnika probit će predviđeni rok i svoju premijeru neće dočekati protiv Hajduka, već 24. kolovoza kada u Zagreb stiže Osijek. Iako su i zagrebački i splitski "bijeli" imali želju zamijeniti gostovanja, radi ranije dogovorenog koncerta, to ipak nisu u mogućnosti. Pjesnici će tako prvu domaću utakmicu zapravo odigrati u gostima.

U nastavku susreta, ritam je potpuno pao i sve do 69. minute, i novog kaznenog udarca za "bijele", nije bilo većih uzbuđenja. Ovoga je puta kazneni udarac izveo, i pogodio, Josip Jurendić koji je u nastavku zamijenio Lovreka. Uzbuđenja je međutim bilo u idućim minutama, kada su Slovenci u vrlo kratkom periodu zaradili dva crvena kartona, a pri samom kraju susreta došlo je i do međusobnog naguravanja igrača Zagreba i Livara. Konačnih 3:1 postavio je Marko Grgić u 80. minuti nakon lijepe akcije domaće momčadi. Gosti su u nastavku prijetili uglavnom preko brzih kontranapada, a pri tome su se najviše iskazali vratari Bašić i Herceg koji su odličnim intervencijama spriječili nove pogotke u vlastitoj mreži.

Prijateljski susreti ponedjeljkom ubuduće će biti tradicija u Veslačkoj. Trener Zagreba Luka Pavlović u tim će susretima koristiti igrače koji ne zaigraju u prevenstvenoj utakmici, a sve kako bi i oni bili u konstantnom natjecateljskom ritmu.

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 75:2+312