Talijani ponovno nemoćni

Hrvoje Vuković • četvrtak, 31.07.2008.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija odlično je otvorila posljednji pripremni turnir uoči Olimpijskih igara, što se ovih dana održava u Singapuru. U prvom kolu Hrvati su svladali sada već stare mušterije Talijane, koji će nam također biti suparnici i u Pekingu...

Hrvatska - Italija 7:4 (4:0, 1:1, 0:2, 2:1)

Hrvatska: Vićan, Burić 1, Bušlje, Vrdoljak 2, Kunac, Joković, Smodlaka 1, Đogaš, Marković 1, Barač 1, Hinić, Bošković 1, Pavić

Italija: Tempesti, Gallo 1, Binchi 1, Angelini 1, Di Costanzo, Felugo, Mangiante, Buonocore, Bencivenga, A. Calcaterra 1, Sottani, Mistrangelo, Violetti

Hrvatska je ponovno pokazala kako je jednostavno prejaka u ovom trenutku za izabranu vrstu Italije. Prvo kolo pripremnog turnira u Singapuru donijelo je i prvu pobjedu Rudićevih pulena, koji su praktički sve riješili već na početku utakmice. Naime, naši su odlično krenuli, napravili seriju 4:0 već u prvoj četvrtini, da bi se na poluvrijeme otišlo s prednošću 5:1.

U nastavku, Talijani u trećoj dionici smanjuju na minus dva (5:3), ali to je bilo sve od naših zapadnih susjeda. U posljednjih osam minuta Hrvatska je samo potvrdila četvrtu uzastopnu pobjedu nad istim suparnikom (dvije prijateljske utakmice u Rijeci i Voloskom krajem lipnja, četvrtfinale EP-a). Osim ove dvije reprezentacije, na turniru se još nalaze Njemačka i Crna Gora, a sutra igramo protiv Nijemaca.