Njemačka iznenadila Hrvatsku

Hrvoje Vuković • petak, 01.08.2008.

U drugom kolu pripremnog turnira u Singapuru, hrvatska vaterpolska reprezentacija nije uspjela doći do nove pobjede - ali, nije upisala niti poraz. Naši su remizirali s Nijemcima, što zasigurno neće razveseliti izbornika Ratka Rudića...

HRVATSKA – NJEMAČKA 7:7 (3:1, 2:2, 1:2, 1:2)

Singapur, pripremni turnir, 2.kolo

Hrvatska: Vićan (4 obrane), Burić 1, Bušlje, Vrdoljak, Kunac, Joković, Smodlaka 3, Đogaš 1, Sukno, Barać 1, Hinić, Bošković 1, Pavić (8 obrana), izbornik: Ratko Rudić

Njemačka: Tchigir (9 obrana), Naroska, Real, Savić, Stamm 1, Politze 2, Nossek, Schwertwitis, Kreuzmann 1, Oeller, Schlotterbeck 2, Mackeben 1, Zellmer (3 obrane), izbornik: Hagen Stamm

Igrač više: Hrvatska 2/5, Njemačka 3/7
Peterci: Hrvatska 1/1, Njemačka -
Suci: Brguljan (Crna Gora), Hart (Australija)

Nakon pobjede u prvom kolu protiv Italije, na red je došla Njemačka, koja ipak u omjeru snaga ne može stati u istu rečenicu s Hrvatskom. Nažalost, to nismo dokazali i u bazenu, no rezultat je ionako ovdje u drugom planu. Krenuli smo bolje u utakmicu i već na startu napravili obećavajućih 3:0, da bi na poluvremenu imali plus dva (5:3).

U nastavku je pak uslijedio pad, kako u obrani tako i u napadu, pa su Nijemci dvije minute prije kraja utakmice i poveli sa 7:6. Bod Hrvatskoj donio je Mile Smodlaka iz malo neobične situacije za njega, kontranapada, u posljednjoj minuti. Sutra je na rasporedu treće kolo, a Hrvatska će igrati protiv Crne Gore koja je danas pobijedila Italiju sa 10:5.