14. mjesto krajnji domet u Beogradu

Maja Giljanović • nedjelja, 03.08.2008.

Tri 14. mjesta osvojila je hrvatska juniorska plivačka reprezentacija na 35. Europskom juniorskom prvenstvu koje se od 30. srpnja do 3. kolovoza održavalo u Beogradu...

Vođa puta Nikola Papak te treneri Kežman, Kuterovac, Šitić i Tomas na put su poveli devetero reprezentativaca - Ivana Bilića, Slavka Borzića, Hrvoja Capana, Krešimira Krmeka, Luku Lenardića, Erazma Maršanića, Kim Danielu Pavlin, Karlu Šitić i Filipa Žica.

Prvog dana natjecanja Karla Šitić iz splitskog Grdelina je na 1500 metara osvojila 14. mjesto s rezultatom 17:24.05, a trećeg ga, pak, ponovila na 800m i vremenom 9:08.19.

15-godišnja Splićanka je na 1500 pomela apsolutni državni rekord - i dosad njen - 17:42.94 postavljen lani u Zagrebu, a da je u formi najavila je osvajanjem jubilarnog 15. omiškog maratona (10km) neposredno pred put u Beograd.

14. je mjesto u polufinalu na 50 metara slobodno osvojio zadnjeg dana prvenstva i Erazmo Maršanić 17-godišnji Mladostaš je isplivao 23.44 - 22 stotinke sporije od svog osobnog rekorda postavljenog ranije ove godine.

Prva zvijezda prvenstva apsolutno je bio srpski delfinaš i svjetski prvak iz Monterreyja Ivan Lenđer - 16-godišnjak je na Tašmajdanu osvojio naslove i na 50 i na 100 metara i to s novim europskim juniorskim rekordima 24.17 odnosno 52.53.

S ostvarenom A normom slijede mu i OI u Pekingu gdje će nastupiti rame uz rame s idolom mu, svjetskim rekorderom, višestrukim europskim seniorskim prvakom i nedavnim gostom Dubrovnika Miloradom Čavićem.

Europske su juniorske rekorde oborile još i Talijanka Sivia Di Pietro (100 delfin 59.28), Mađarica Beatrix Bordas (50 delfin 26.43) odnosno 4x100 slobodno Francuskinja (3:45.75), 4x100 mješovito Britanaca (3:39.75) i 4x200 slobodno sunarodnjakinja im (8:08.82).