Nema brijanja nakon Singapura

Hrvoje Vuković • ponedjeljak, 04.08.2008.

Pobjedom u posljednjem kolu predolimpijskog vaterpolskog turnira u Singapuru, Hrvatska je ujedno osvojila prvo mjesto i ček na 12.500 eura. U posljednjem susretu turnira Hrvati su bili bolji od Australije, a zanimljiv prijedlog progurao je vratar Josip Pavić...

HRVATSKA - Australija 10:7 (4:2, 0:1, 2:1, 4:3)

Pripremni vaterpolski turnir, Singapur, 4. kolo, 4.8.:

Hrvatska: Vićan, Burić 2, Bušlje 1, Sukno, Kunac 1, Joković 1, Smodlaka, Đogaš, Marković 1, Barać 1, Hinić 2, Bošković 1, Pavić, izbornik: Ratko Rudić

Australija: Stanton, Campbell, Franklin 1, Figlioli 3, Maitland, Martin, Moody, Mc Gregor, Whalan, Woods 2, Howden 1, Beadsworth, Sterk, izbornik: John Fox

Igrač više: Hrvatska 3/7, Australija 2/8
Peterci: Hrvatska 1/2, Australija -
Suci: Brguljan, Adžić (Crna Gora)

Nakon pobjede protiv Italije te dva remija protiv Njemačke odnosno Crne Gore, hrvatski vaterpolisti u posljednjem su nastupu uoči Pekinga svladali Australiju sa 10:7. Nakon plus dva u prvih osam minuta (4:2), Hrvatska je malo posustala u drugoj četvrtini, pa na odmor odlazimo s minimalnom prednošću (4:3). Ipak, u nastavku naši korak po korak povćavaju prednost i na kraju zasluženo slave sa 10:7.

ovom pobjedom te nakon što je Crna Gora svladala Njemačku sa 11:3, Hrvatima je pripalo prvo mjesto na turniru, a za najkorisnijeg igrača proglašen je Igor Hinić. A zanimljiv prijedlog iznio je vratar Josip Pavić te je isti odmah prihvaćen od ostatka reprezentacije. Naime, svi igrači i stručni stožer puštat će brkove, tj. neće se brijati sve dok će nas pratiti i dobri rezultati. Što se nas tiče, prihvaćamo svaki datum poslije 24.8. i olimpijskog finala.