Visoka pobjeda uz hattrick Piškora

Mihaela Bradovski • srijeda, 06.08.2008.

Zagrebovi su nogometaši jučer odigrali prijateljski susret protiv momčadi Samobora. Visoka pobjeda domaćih niti u jednom trenu nije došla u opasnost, Zagreb u svojim redovima ima puno bolje pojedince, što se uostalom vidjelo tokom cijelog susreta. Iznenađenje je povratak Tomislava Labudovića iz Rusije koji je zaigrao u prvom poluvremenu...

ZAGREB - SAMOBOR 6:1

Prijateljska utakmica

Strijelci: 1:0 Sesar (16.), 2:0 Piškor (25.), 3:0 Jugović (27.), 4:0 Piškor (34.), 5:0 Piškor (41.), 5:1 Puškarić (42.), 6:1 Krstanović (75.)

Zagreb: Bašić, Labudović, Džidić, Mehmedagić, Čutura, Grgić, Sesar, Jugović, Oršulić, Jurendić, Piškor (Herceg, Džolan, Štiglec, Krstanović)

Samobor: Štefković, Lisec, Batur, Čakanić, Hušidić, Puškarić, Kovačević, Antunović, Belak, Brujić, Mišura (Rajić, Hržić, Oroz, Hasnik, Tolić, Novak)

"Bijeli" su mrežu gostujućeg vratara načeli već u 16. minuti susreta. Nakon lijepe asistencije Piškora na drugu stativu mirno je poentirao mladi Sesar. U 25. minuti Piškor se upisao i u listu strijelaca, a isto je pošlo i Igoru Jugoviću dvije minute kasnije na asistenciju Labudovića. Do kraja prvog dijela susreta mreža se tresla još tri puta. Oba pogotka u mrežu gostiju smjestio je raspoloženi Davor Piškor, igrale su se 34. i 41. minuta. Nogometaši Samobora jedini su pogodak postigli u 42. minuti, Bašića je krajem prvog poluvremena matirao Puškarić.

U nastavku susreta i jedna i druga momčad obavile su nekoliko izmjena što je utjecalo na ritam utakmice. U tom je drugom poluvremenu pao tek jedan pogodak iako su i domaći i gosti imali nekoliko izglednih prilika. Gosti su pri kraju susreta nekoliko puta opasno zaprijetili iz kontra napada, no sjajnim se intervencijama iskazao mladi vratar Zagreba Herceg. Ivan Krstanović koji će zbog suspenzije propustiti dvoboj s Hajdukom, postigao je pogodak u 75. minuti susreta na asistenciju kapetana Oršulića. Nakon vrlo dobre predstave protiv Samobora Davor Piškor se s pravom može nadati kako će upražnjeno mjesto u napadu u nedjelju biti baš njegovo.

Isplati se kupiti godišnju

Godišnje karte u Kranjčevićevoj u prodaji su svakim danom od 9 do 14 sati. Za članove "Bijelih anđela" cijena godišnje karte iznosi 100 kn, koliko i za umirovljenike, dok je cijena redovne karte za zapadnu tribinu 300 kn. Pojedinačne će se karte prodavati po cijeni od 30 kn (istok - gostujuća tribina) i 40 kn (zapad). Sve će godišnje karte vrijediti i za nedjeljnju utakmicu s Hajdukom koja će se odigrati u Maksimiru.

Nakon nešto manje od godinu dana u momčadi Zagreba zaigrao je i Ivica Džolan, koji je u drugome poluvremenu zamijenio Tomislava Labudovića. Branič Pjesnika i dalje traga za novim klubom, ostanak u Zagrebu teško da će se ostaviti.

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 75:2+312