Manchesteru Superkup, Kranjčar slab

Marin Vuković • nedjelja, 10.08.2008.

Tradicionalnim Community Shieldom, srazom aktualnog prvaka engleske i osvajača FA kupa, otvorena je nova sezona u engleskoj Premier ligi. Trofej osvojen prošle godine pobjedom nad Chelseajem, Manchester United je obranio i ove sezone na posve identičan način: izvođenjem jedanaesteraca.

Premda su u regularnom tijeku strijelci oba kluba ostali kratkih rukava, utakmici nipošto nije nedostajalo atraktivnosti. I Manchester United i Portsmouth htjeli su svojim navijačima prezentirati dobar nogomet i otvoriti sezonu podizanjem trofeja, makar i ovog ponajmanje važnog.

Niko Kranjčar je započeo utakmicu u početnom sastavu Portsmoutha, ali se nije naigrao i nakon dosta blijede partije zamijenjen je u 60. minuti Johnom Utakom. Premda je dosta trčao i pokušavao, naš je reprezentativac imao premalo kontakta s loptom i premalo je sudjelovao i u onim malobrojnim napadačkim akcijama Portsmoutha.

Utakmicom je od početka do kraja dominirao aktualni europski i engleski prvak. Crveni vragovi stvorili su više prilika, uputili više udaraca prema vratima Davida Jamesa, koji je ponovno u nekoliko navrata morao biti spasitelj svoje momčadi. Dvije najbolje prilike na utakmici propustio je Darren Fletcher, po jednu u svakom poluvremenu, dok je konstantnu opasnost po vrata Portstmoutha predstavljao igrač utakmice Carlos Tevez.

Nakon 0:0 u regularnih 90 minuta pristupilo se izvođenju jedanaesteraca prilikom kojeg su igrači Portsmoutha posve razočarali s dva promašaja i jednom obranom Edwina van der Sara, dok su svi izvođači u crvenom dresu bili precizni. Community Shield i ove sezone ostaje u rukama Manchester Uniteda, koji tako novim trofejem nastavlja tamo gdje je stao krajem prošle sezone.