Tottenham razbio Romu, Luki 60 minuta

Marin Vuković • nedjelja, 10.08.2008.

Tottenham iz utakmice u utakmicu šalje nova upozorenja svojim suparnicima u Premier ligi. Sjajnu predsezonu Spursi su okrunili možda i najboljom dosadašnjom predstavom, razbivši pred svojim navijačima talijansku Romu i napunivši joj mrežu s čak pet pogodaka. Važan igrač u visokoj pobjedi londonske momčadi bio je i naš Luka Modrić.

Luka Modrić je jedva čekao istrčati pred prepuni White Hart Lane i predstaviti se navijačima Tottenhama na najbolji mogući način. Ne znamo koliko je zadovoljan svojom predstavom protiv Rome, no odigrao je solidnu partiju i djelovao kao vrlo bitna poveznica između obrambene i napadačke linije svoje momčadi. Trener Juande Ramos podario mu je gotovo sat vremena na travnjaku White Hart Lanea, a tada je zamijenjen Tomom Huddlestoneom.

Spursi su Romu inače razmontirali već na samom početku utakmice. Još jedan debitant pred tribinama White Hart Lanea, David Bentley, već je u trećoj minuti donio vodstvo Spursima, a samo minutu kasnije svojim nevjerojatnim 11. pogotkom u predsezoni na 2:0 je povisio Darren Bent.

Ista dva igrača obilježila su i ostatak utakmice. U sudačkoj nadoknadi prvoga dijela ponovno je Bentley u centru pozornosti pogotkom za 3:0, a nakon odmora, već u 50. minuti Aaron Lennon povisuje na 4:0. Utakmicu je svojim drugim pogotkom, ukupno 12. u pripremnim utakmicama, zaključio Bent samo četiri minute kasnije.