"Bijeli" nastavljaju s pobjedama

Mihaela Bradovski • utorak, 12.08.2008.

Jučer su nogometaši iz Kranjčevićeve ulice gostovali u Svetoj Klari povodom proslave Dana istoimenog grada. "Bijeli" su sa tamošnjim članom prve zagrebačke lige odigrali prijateljski susret te slavili rezultatom 6:3. Osim raspoloženih napadača Krstanovića i Piškora raduju dva pogotka mladog Ivice Džolana...

POLET - ZAGREB 3:6

Prijateljska utakmica

Strijelci: 0:1 Džolan (8.), 0:2 Krstanović (10.), 1:2 Škrinjarić (18.), 1:3 Džolan (27.), 1:4 Piškor (34.), 1:5 Krstanović (56.), 1:6 Oršulić (70.), 2:6 Gotovac (72.), 3:6 Sarić (80.)

Polet: Stančić, Tomljenović, Pekez, Gotovac, Tošaj, Trdić, Smoljan, Vorih, Batarilo, Škrinjarić, Sarić (Ložnjak, Šalić, Bilić, Razum, Bečirović, Skočibušić, Zelić, Gotovac)

Zagreb: Bašić, Labudović, Džidić, Mehmedagić, Čutura, Džolan, Jugović, Oršulić, Sesar, Krstanović, Piškor (Štiglec, Grgić)

Mladi je Zagrebov nogometaš probleme s ozljedom vukao nešto manje od godinu dana. Povratak na travnjak bio je dug, ali nakon jučerašnjeg dana i vrlo uspješan. Džolan je u 8. minuti prvi puta zatresao mrežu domaćeg vratara, a isto mu je pošlo i u 27. minuti za rezultat 3:1 svoje momčadi. Na 2:0 Zagreba povisio je Ivan Krstanović koji se u strijelce upisao i početkom drugog poluvremena, točnije u 56. minuti.

Za Zagreb su pogotke postigli i sve bolji i raspoloženiji Davor Piškor u 34. te kapetan momčadi Marin Oršulić u 70. minuti. Odlične igre igrača sa manjom minutažom u prvenstvu dokaz su da se u Ulici pjesnika dobro radi, gotovo svi od njih ravnopravno konkuriraju za nastup u udarnom sastavu i samo je pitanje vremena kada će Krstanović, Oršulić i društvo početi zabijati i u HNL-u.

Nisu niti domaći igrači jučer odigrali loše, postigli su Zagrebu čak tri pogotka. Vratara Bašića matirali su Škrinjarić u 18., Gotovac u 72. te Sarić u 80. minuti. Najljepši pogodak na utakmici ipak je dijelo gostujućih igrača, točnije strijelca Krstanovića koji je u jednom prodoru "slomio" nekoliko igrača Poleta te vratara i bez većih problema plasirao loptu u mrežu. Bio je to pogodak za visokih 5:1 Zagrebove momčadi.

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 75:2+312