Marin Vuković • ponedjeljak, 18.08.2008.

U nedjeljnoj utakmici prvoga kola Premiershipa između Manchester Cityja i Aston Ville Vedran Ćorluka se po prvi put u svojoj "otočkoj" karijeri upisao u strijelce, no bio je to tek utješni pogodak.

Manchester City je u 64. minuti utakmice na Villa Parku izjednačio pogotkom Elana iz jedanaesterca i imao u rukama barem bod s otvorenja Premier lige. Međutim, u tom trenutku na scenu je nevjerojatnom serijom nastupio Gabriel Agbonlahor.

U manje od osam minuta Agbonlahor je postigao jedan od najbržih hat-trickova u povijesti Premier lige i odveo Aston Villu do visoke prednosti od 4:1. Utješni, drugi pogodak za Villu djelo je našeg reprezentativca Vedrana Ćorluke, koji je u sudačkoj nadoknadi iz neposredne blizine svladao domaćeg vratara. Razloga za veselje, nažalost, nije bilo.