Interblock pao u drugom dijelu

Mihaela Bradovski • utorak, 19.08.2008.

Slovenski Interblock gostovao je jučer u Veslačkoj te je na kraju boravka u Zagrebu poražen sa prilično uvjeljivih 4:1. Nisu gosti zaigrali u najjačem sastavu, no to se može reći i za "bijele" kod kojih tjedne provjere koriste igrači koji kucaju na vrata prvih jedanaest ili se tek trebaju nametnuti. Domaći su nogometaši pobjedu izborili tek u nastavku susreta..

ZAGREB - INTERBLOCK 4:1

Prijateljska utakmica

Strijelci: 1:0 Piškor (3.), 1:1 Osredkar (22.), 2:1 Krstanović (58.), 3:1 Krstanović (67.), 4:1 Piškor (70.)

Zagreb: Bašić, Labudović, Džidić, Mehmedagić, Štiglec, Džolan, Jugović, Sesar, Čutura, Piškor, Krstanović (Abdurahimi, Pavlović)

Interblock: Božjak, Kozel, Svilad, Delamea, Andrijevič, Miklavž, Mlakar, Kuzmanovič, Rujovič, Stojčevič, Osredkar (Otorepec, Božič, Matic, Petkovič, Jusič, Martinovič, Sviben, Švajncer, Jankovič, Tomič, Zagorc, Canovič)

Napadač Zagreba Davor Piškor nastavlja sa dobrim igrama. Vratar Interblocka dva je puta morao vaditi loptu iz svoje mreže nakon njegovih udaraca. Piškor je precizan bio na samom startu susreta, u 3. minuti, a isto se dogodilo i u drugom dijelu, točnije u 70. minuti. Zagrebov je napadač tako započeo, ali i završio jučerašnju priču. U strijelce se upisao i drugi "bijeli" napadač, Ivan Krstanović, koji je baš kao kolega iz napada poentirao dva puta. Krstanović je u svega devet minuta Zagrebu ponovno donio vodstvo, a potom ga i povećao. Prvi je pogodak postigao u 58., a drugi u 67. minuti. Zagrebov vratar Bašić kapitulirao je tek u 22. minuti, Osredkar je pogodio za 1:1.

Osim napadača Piškora i Krstanovića prvom je sastavu sve bliže i Mario Čutura. Ozljede koje su se pojavile (Mujdža, Brkljača), te kartoni koji prijete igračima iz prvog sastava (Jugović, Parlov, Pejić) nametnule su žešći ritam njihovim suigračima iz drugog plana, pa će tako Pjesnici ovoga tjedna odigrati još jedan prijateljski susret. Puno je puta Luka Pavlović isticao koliko mu je bitno da svi igrači koje ima u kadru budu u stalnom natjecateljskom ritmu, a oni mu za to zahvaljuju na najbolji mogući način - pogocima i pobjedama. "Bijeli" naime nisu izgubili prijateljski susret još od Francuske i susreta sa Istresom.

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 75:2+312