Primorac izbacio Gardosa

Goran Tomičić • srijeda, 20.08.2008.

Zoran Primorac je u drugom kolu Olimpijskih igara svladao Roberta Gardosa 4:2. Bio je to zanimljiv dvoboj dvojice vrhunskih igrača, a Primorac je zasluženo slavio...

U prvom setu je Primorac brzo izborio dva poena prednosti, ali je Gardos odmah izjednačio i do 9:9 se igralo poen za poen. No, tada je proradila napadačka agresija našeg najboljeg igrača i s 12:10 je uzeo set. Drugi set je Primorac počeo s furioznih 6:0 i Gardos više nije imao izglede, iako je do kraja uspio prepoloviti prednost našeg igrača.

Treći set je bio neizvjestan do 5:5, a potom je Mađar pod austrijskom zastavom preciznim udarcima ekspresno osvojio set rezultatom 11:6. Primorac je u četvrtom setu uzvratio agresijom od prvog poena i za samo četiri minute igre je povisio na 3:1. Gardos je u petom setu bio sjajan na servisu i smanjio je rezultat, no posljednju dionicu je odlučilo veće iskustvo Primorca.