Sve medalje Kini

Goran Tomičić • petak, 22.08.2008.

Ženski dio pojedinačnog stolnoteniskog turnira imao je očekivani kraj. U kineskom finalu je Zhang Yining bila bolja od Wang Nan, a Guo Yue je za broncu svladala Singapurku Lo Jia Wei...

Zhang Yining - Wang Nan 4:1 (8:11, 13:11, 11:8, 11:8, 11:3)

Finale je trajalo samo 43 minute. Wang Nan je prvi set otvorila s 4:0, što Zhang nije mogla nadoknaditi i prvi set je brzo bio završen. Nevjerojatno je da je Wang Nan i drugi set počela s 4:0, ali je Zhang izjednačila na 7:7 i u dramatičnoj završnici je iskoristila set loptu za 13:11.

U trećem setu je Wang Nan vodila do 6:4, kad je Zhang napravila veliki preokret za preuzimanje vodstva. Wang Nan je lijepo otvorila i četvrti set, ali Zhang je brzo svladala otpor sunarodnjakinje. Posljednji je set bio samo potvrda slavlja Zhang Yining.

Guo Yue - Li Jia Wei 4:2 (11:6, 14:12, 9:11, 7:11, 11:3, 11:4)

Od prvog poena je Kineskinja kontrolirala igru za sigurno uzimanje seta. Drugi set je bio neizvjesna igra poen za poen do rezultata 13:12, kad je Guo iskoristila set loptu za vodstvo 2:0. Li je u trećem setu od zaostatka 5:1 stigla do vodstva 9:7 i iskoristila je servis za smanjenje rezultata. Na krilima tog preokreta Singapurka je agresivnom igrom u četvrtom setu izjednačila rezultat.

Očekivala se tada napeta borba za broncu, ali Olimpijske igre su ipak u Kini. Guo je bez problema uzela dva seta u kojima je Li osvojila samo sedam poena.