Potop favorita

Petar Plevnik • ponedjeljak, 25.08.2008.

Prvo kolo natjecanja 3. HNL Istok donijelo je pravi potop favorita. Poraze na domaćem terenu zabilježili su dojučerašnji drugoligaši Belišće i Marsonia, Grafičar Vodovod je teško poražen od novaka u ligi Mladosti, a vrlo dobar start imao je još jedan dojučerašnji četvrtoligaš Đakovo...

Kao bos po trnju proveo se jedan od favorita za naslov - Grafičar Vodovod, na gostovanju kod novaka u ligi Mladosti iz Preloga. Stvari su za Limunčiće krenule loše već u četvrtoj minuti kada Meter zbog udaranja zarađuje isključenje. Igrača više domaćini su kapitalizirali pogocima Sabola u 12. te Krznara u 20. i 26. minuti, da bi u nastavku susreta Vuk povisio na 4:0, a Vida u 76. minuti postavio konačnih 4:1 za Mladost.

Loš start upisao je i bivši drugoligaš Belišće, koje je na domaćem terenu miniminalnim rezultatom poražen od Virovitice. Da će Virovitičina i ove godine igrati zapaženu ulogu na trećeligaškom Istoku potvrdio je pogodak Ilievskog u 36. minuti vrijedan tri boda.

Identičan start u novu sezonu imala je Marsonia, a bolji od Brođana na njihovom je terenu bio Graničar. Gosti iz Županje u vodstvo su stigli u 26. minuti autogolom Zovka, da bi osam minuta kasnije Prgomet povisio na 2:0. Sve što su domaćini uspjeli napraviti do kraja susreta bio je počasni pogodak Brkanca u posljednoj minuti.

Tek nešto bolji učinak ostvario je još jedan dojučerašnji drugoligaš Vukovar'91. Vukovarci su gostovali u Pleternici i s domaćom Slavijom odigrali bez pobjednika. Gosti su poveli u 30. minuti preko Spasića, a bod domaćinima u 54. minuti donosi jocker s klupe Jakovljević.

Porazom je novu sezonu započeo i drugi osječki trećeligaš Olimpija. Ljubičice su u Donjem gradu poražene od Nedelišća, a do tri boda Međimurci su stigli pogotkom Golubića u 71. minuti.

Gledatelji u Đakovu vidjeli su obračun dojučerašnjeg četvrtoligaša, domaćeg Đakova i našičkog NAŠK-a. Domaćini su velik dio posla obavili u prvom dijelu, kada se u strijelce u 24. i 36. minuti upisuju Kelava i Lukić, da bi Kelava svojim drugim pogotkom u 78. minuti postavio konačnih 3:0.

Za razliku od svog gradskog rivala, Croatia je prvenstvo započela porazom. Bolji od Đakovčana s 2:1 je na domaćem terenu bio Bjelovar. Bjelovarce je u vodstvo u 17. minuti doveo Poredski, a isti igrač u 62. minuti pogađa za 2:0. Počasni pogodak za goste djelo je Rupčića u 75. minuti.

Jedan ali tri boda vrijedan pogodak viđen je u Križevcima gdje su snage odmjerili Križevci i Višnjevac. Do pobjede domaćini su stigli pogotkom Ivičića s bijele točke u 73. minuti.

Jedini susret bez pogodaka odigran je u Koprivnici, gdje je Mladost iz Cernika ponajviše zahvaljujući sjajno raspoloženom vrataru Marku Kau uspjela doći do boda.