Lučko i Nehaj uvjerljivi

Goran Tomičić • ponedjeljak, 25.08.2008.

Najbolju formu su u prvom kolu Treće HNL Zapad pokazali Lučko i Nehaj, koji su sezonu počeli pobjedama 5:1 protiv Rudara i Istre. Rovinj je svladao Maksimir...

Trgovčević je već u trećoj minuti doveo Lučko u vodstvo, a isti igrač se u 28. minuti opet upisao u strijelce. U 39. minuti je Duspara svladao Prskala za 3:0, a mreža Rudara se opet tresla nakon udarca Fučeka u 58. minuti. U 62. minuti je Rak povisio na 5:0, a pet minuta kasnije je Fejzić postigao počasni pogodak za Rudar.

Nehaj je također sjajno igrao pred svojim navijačima. Mrežu Istre je u petoj minuti načeo G. Hajdini prekrasnim udarcem s 25 metara, a taj je rezultat na semaforu bio do pogotka Pečanića u 40. minuti. Deranja je u 45. minuti povisio na 3:0, a odmah nakon što su gosti krenuli s centra lopta je stigla do Tomljenovića, koji je poslao novu loptu u mrežu vratara Šušnjara. Istra je novi gol primila odmah u prvoj minuti drugog dijela, a strijelac je opet bio Deranja. Pogodak za konačnih 5:1 je u 85. minuti postigao Pezić.

Maksimir je u Trećoj ligi debitirao porazom u Rovinju. Gostima je u 12. minuti isključen vratar Đurđek, a Rovinj je brojčanu prednost iskoristio u 41. minuti preko Barlecaja. Pobjedu domaćina je potvrdio Duvnjak lijepim golom u 68. minuti. HAŠK je nadigrao Novalju, ali pobjedu je osigurao tek u 86. minuti, kad je Čorić pogodio glavom nakon ubacivanja Lalića.

U zanimljivoj utakmici je Vrbovec svladao Vrapče, a vodstvo je stiglo pogotkom Noseka u 79. minuti. Sjajni napadač Vrbovca je lijepim udarcem u posljednjoj minuti potvrdio pobjedu svoje momčadi. Grobničan je u Trećoj ligi debitirao pobjedom protiv Radnika, a utakmicu je odlučio Gruevski spretnim pogotkom u šestoj minuti.

I Rudeš je sezonu počeo pobjedom na domaćem terenu. Obrana Medulina je pogriješila u sedmoj minuti, a Raić je iskoristio poklon. Domaći su potom propustili nekoliko sjajnih prilika, kazna je stigla u 79. minuti, kad je Tomić iskoristio ubacivanje Cukona i izjednačio. Pet minuta prije kraja je Cetina prekrasno uposlio Smoka, a on je poslao loptu u lijevi kut gostujuće mreže za vodstvo Rudeša 2:1. Domaći su pobjedu osigurali u posljednjoj minuti golom Hereka nakon asistencije Smoka.

Orijent je jedini gost koji nije poražen u prvom kolu. Domitrović je u 60. minuti obranio udarac Šukera, ali je odbijena lopta stigla do J. Rudana, koji je lako donio prednost Orijentu. T. Rudan je 20 minuta kasnije lijepim udarcem s vrha kaznenog prostora potvrdio slavlje gostiju. Jedna utakmica je otkazana jer HNS još nije uspio odlučiti jeli novi trećeligaš Samobor ili Metalac iz Siska, te je Jadran bio slobodan u ovom kolu.