Minimalni poraz Zagreba u Sloveniji

Mihaela Bradovski • utorak, 26.08.2008.

Zagrebovi su nogometaši dan nakon pobjede nad Osijekom otputovali u Sloveniju na međunarodnu prijateljsku utakmicu sa četvrtoplasiranom momčadi slovenskog prvenstva, Celjem. Domaći su u drugom dijelu susreta stvorili više šansi i na kraju slavili sa minimalnih 1:0...

CM CELJE - ZAGREB 1:0

Prijateljska utakmica

Strijelci: 1:0 Korun (50.)

Celje: Mujčinovič, Puš, Anđelkovič, Biščan, Dvorančić, Lovrečič, Pranjič, Rezonja, Bulajič, Pokorn, Korun (Bakarič, Kelhar, Stojanovič, Kačičnik, Travner, Sacribanti, Močič, Popovič, Rep, Štraus, Berič)

Zagreb: Bašić, Palčić, Labudović, Džidić, Štiglec, Džolan, Oršulić, Jugović, Sesar, Piškor, Krstanović (Abdurahimi)

Trener Zagreba Luka Pavlović na put u Sloveniju poveo je 14 igrača, no samo je njih 12 i zaigralo. U nastavku susreta strateg gostiju načinio je tek jednu zamjenu, u igru je ušao talentirani Abdurahimi koji je dvadesetak minuta prije kraja propustio bolje reagirati čime je propala i najizglednija prilika Pjesnika za pogodak. S druge je strane, u 50. minuti precizan bio Korun, iako je sudac mogao i zaustaviti napad domaćih radi prekršaja nad veznjakom Zagreba Jugovićem. "Bijeli" će idućeg ponedjeljka imati prilike za revanš kada slovenski prvoligaš stiže u Veslačku.

Ovoga je vikenda startala i Liga 16 juniora i kadeta. Zagrebovi su mladi nogometaši u prvome kolu na domaćem terenu ugostili sastave Rijeke. Susret juniora završio je podijelom bodova i rezultatom 1:1, u momčadi Pjesnika precizan je bio tek Mateo Pavlović kome je na kraju pripao i naslov igrača utakmice.

S druge strane, kadeti Zagreba pobjedom su startali u novo prvenstvo. Babić i Čorić (igrač susreta) pogocima su svojoj momčadi donijeli pobjedu od 2:1. Zanimljiv je podatak da su, baš kao i seniori u nedjelju, momčadi kadeta i juniora gubile pa se u drugom poluvremenu vraćale, no tek juniori nisu stigli do sva tri boda. U idućem kolu oba sastava "bijelih" očekuje gostovanje protiv Međimurja.

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 75:2+312