Napad od prve minute

Ante Pažanin • četvrtak, 28.08.2008.

Slaven Belupo večeras očekuje uzvratni dvoboj 2. pretkola Kupa Uefa protiv Arisa. Poraz od Hajduka je zaboravljen i misli su okrenute Arisu i tome kako nadoknaditi 1:0 iz prve utakmice...

Nogometaše Slaven Belupa očekuje velika i važna utakmica. U Koprivnicu dolazi Aris koji je u prvoj utakmici u Solunu slavio 1:0. Bio je to minimalan poraz koji se može nadoknaditi u uzvratu, ali je to i vrlo varljiv rezultat. Poraz Slavena u Splitu od Hajduka svakako nije dobro došao kao uvertira pred europski test, ali o tome se sada ne može razmišljati, sve je okrenuto uzvratnoj utakmici 2. pretkola Kupa Uefa. Igrači Slavena i trener Petković puni su samopouzdanja i vjeruju da uz dobru igru mogu do pobjede i povoljnog rezultata koji bi donio najveći uspjeh Farmaceuta u klupskoj povijesti. Do sada je klub iz Koprivnice nastupio u dva polufinala Intertoto kupa, 2002. godine izgubili su od Stuttgarta, a 2004. od Lillea. Prošle godine ispali su u 2. pretkolu od Galatasarayja.

Trener Mile Petković za www.kcinfo naglasio je važnost mirnog ulaska u utakmicu: "Nastojat ćemo kvalitetno ući u utakmicu, svladati početnu nervozu i biti što stabilniji i mirniji. Imamo zaostatak od 1:0, interes nam je igrati napadački, ali to ne znači srljanje. Nastojat ćemo kontrolirati utakmicu svih 90 minuta, a kao ogledni model nam mogu poslužiti utakmice koje smo igrali s Varteksom i Zarebom. Aris nije bauk kako je to izgledalo u prvom susretu, imaju i oni svojih slabosti."

Pun vjere u dobar rezultat je i prvi topnik Farmaceuta Bojan Vručina: "Poraz od Hajduka nije ništa utjecao na nas. Odmah poslije utakmice smo si rekli da nećemo više razmišljati o Hajduku, nego samo o Arisu. Vjerujem da smo spremni i moramo biti spremni. Osobito smo spremni fizički, a moramo svi vjerovati da možemo proći. Ako svi budemo vjerovali onda ih moramo pobijediti. Ne smijemo bezglavo jurnuti od prve minute. Sigurno je da ćemo ih pritiskati, na to nas tjera rezultat iz prvog dvoboja. Oni ne trpe duel igru, niti presing, to smo vidjeli u Grčkoj. Oni jesu skuplji i kvalitetniji igrački od nas, ali mi znamo svoje kvalitete i ako odigramo kako se dogovorimo i kako trener hoće vjerujem da možemo proći."

Najavljuje se napadačka igra od prve minute. Za momčad neće konkurirati ozlijeđeni Bošnjak i Kokalović, a oporavio se Kamerunac Nynkeu i bit će na raspolaganju. Aris pak ima problema u zadnjoj liniji, s klubom zbog ozljede nije doputovao Urugvajac Lembo, a jedini zdravi stoperi su im BiH reprezentativac Jahić i Brazilac Ronaldo. Neće igrati ni lijevo krilo Regeiro koji je bio vrlo opasan u prvoj utakmici.

Iako mu momčad nije kompetna trener Arisa Španjolac Enrique Hernandez najavljuje napadčki nogomet i pobjedu: "Slaven je odigrao više službenih utakmica, ali nadamo se da ćemo pobijediti. Iako imamo prednost od jednog gola u nogometu je sve moguće. Nadamo se rezultatu koji će nas odvesti dalje, no mi smo napadačka momčad i nastojat ćemo postići pogodak u gostima. Igramo protiv jako dobrog protivnika, ali naša momčad je u dobrom stanju i optimističan sam."

U svakom slučaju nogometaše Slavena očekuje jedan težak test i kako bi ga prošli morat će odigrati jako dobru i ozbiljnu utakmicu od prve do zadnje minute. Najvažnija je koncetracija i mirnoća kako u obrani tako i u napadačkom dijelu igre. Slaven je puno puta dokazao da može igrati dobro i kvalitetno i nadajmo se da to može pokazati i večeras i osvijetlati obraz hrvatskog klupskog nogometa.

Utakmica 2. kola Kupa Uefa između Slaven Belupa i Arisa počinje u 18:30 na Gradskom stadionu u Koprivnici. Sudit će sudačka trojka iz Švedske, a glavni sudac je Martin Ingvarsson. Live prijenos utakmice moći ćete pratiti na našim stranicama.

Kup Uefa, 2. pretkolo:

Slaven Belupo: Rodić - Purić, Rogulj, Lapić, Čaval - Poldrugač, Gregurina, Posavec, Jajalo - Vručina, Jurić

Aris: Kelemen - Vangjeli, Ronaldo, Jahić, Aurelio - Garcia, Prittas, Javito, Gentil, Regueiro - Koke