NBA: 12. uzastopna pobjeda 76ersa na gostovanjima

Bojan Poturica • četvrtak, 25.01.2001.

Philadelphia je postavila novi rekord. Pobjedom u Houstonu izborili su 12. uzastopnu pobjedu na gostovanjima i tako postavili novi klupski rekord. Ovoga puta, ponovno je ključ pobjede bio Allen Iverson (32 koša, 3 ukradene lopte). Iverson je šutirao samo 9-28 iz igre, no to Rocketsima nije pomoglo. I jedna i druga momčad prvo poluvrijeme su šutirali katastrofalno. Sixersi su iz igre šutrali 27%, dok su Rocketsi šutirali još gore i to 24%. I jedna i druga momčad igrali su odličnu obranu. Pri rezultatu 70-68, najbolji igrač Houstona Steve Francis (24 koša, 5 skokova) je zabio koš za izjednačenje 23 sekunde prije kraja te je tako igran produžetak. Theo Ratliff (14 koševa, 9 skokova, 5 blokada) je bio najraspoloženiji uz Iversona, a odličan obrambeni posao obavili su i George Lynch (9 koševa, 12 skokova) te Tyrone Hill (6 koševa, 19 skokova). Toni Kukoč je igrao 27 minuta te je zabio osam koševa uz šut 4-9, a tome je pridodao i pet skokova te dvije ukradene lopte. Cuttino Mobley (22 koša, 7 skokova) bio je odličan u Houstonu.

Rezultati NBA utakmica odigranih 24.01.2000.
Cleveland Chicago 94 : 86
Detroit Phoenix 73 : 106
Miami Toronto 103 : 83
Charlotte New York 81 : 67
Houston Philadelphia 84 : 85
Golden State New Jersey 109 : 87
LA Clippers Seattle 110 : 114