Mladim hrvatskim vaterpolistima prvo mjesto

HINA • subota, 30.08.2008.

Hrvatska juniorska vaterpolska reprezentacija (U-19) osvojila je prvo mjesto na međunarodom turniru Zagrebu...

U subotnjem finalu Hrvatska je pobijedila Grčku sa 16-7 (3-2, 3-0, 4-4, 6-1). Golove za Hrvatsku postigli su Martinić (4), Vuleta (3), Babić (2), Krapić (2), Perić (2), Šutalo (1), Ćorušić (1) i Ivanković (1).

Na turniru je sudjelovalo osam ekipa, kojima je ovo bila posljednja provjera uoči EP-a u Istanbulu (7-14. rujna). Treće mjesto pripalo je Srbiji, koja je svladala Crnu Goru. Momčadi Hrvatske, Grčke, Srbije i Crne Gore najveći su favoriti za medalje na EP.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je hrvatski igrač Filip Vuleta, koji je sa 18 golova bio i najbolji strijelac. Najbolji vratar je Grk Konstantinas Galanidis.

Izbornik hrvatske reprezentacije Ivan Asić nakon turnira će odrediti 15 igrača koji će putovati na EP. Nažalost, među njima neće biti najboljeg mladog igrača Sandra Sukna, koji zbog ozljede leđa mora pauzirati 15 dana.