Troje maksimalnih

Goran Tomičić • ponedjeljak, 01.09.2008.

Nakon drugog kola Treće HNL Zapad maksimalan učinak imaju Lučko, Nehaj i Vrbovec, a može im se priključiti Samobor. Najzanimljivija utakmica odigrana je u Vrapču, gdje su domaći svladali Medulin...

Vrapče je povelo pogotkom Bjelobradića u 20. minuti, a Mraković je pet minuta prije kraja prvog dijela povisio s bijele točke. Utakmica je izgledala odlučenom u 70. minuti, kad je i Novosel realizirao kazneni udarac, ali je drugi žuti karton Bljajića u 83. minuti neočekivano zakomplicirao završnicu. Ugrčić je smanjio već u idućoj minuti, a isti igrač je u 88. minuti postigao novi pogodak. U posljednjoj minuti je Fedotov mogao donijeti bod Medulinu, no njegov udarac je otišao preko gola.

Vrbovec je bio bolji od HAŠK-a. Bencalić je u 15. minuti preciznim udarcem s lijeve strane donio prednost domaćinu, a HAŠK je do izjednačenja stigao u 51. minuti kad je Božić iskoristio nesigurnost obrane Vrbovca. Dvije minute kasnije je Kelečić sjajno uposlio Bencalića, a on je glavom postigao svoj drugi pogodak za pobjedu Vrbovca. Na Krimeji su Orijent i Rovinj podijelili bodove. Hoxcha je u 45. minuti iz slobodnog udarca donio prednost Orijentu, a u 66. minuti je Ottochian iz daljine pogodio za konačnih 1:1. Orijent je bio mnogo bolja momčad, ali igrači Borisa Pučića nisu iskoristili nekoliko dobrih prilika.

Rudar je pogotkom Fejzića u 79. minuti svladao Jadran. Zanimljiva utakmica Maksimira i Rudeša završila je podjelom bodova. Rudeš je poveo prekrasnim pogotkom Konjevića u 61. minuti, a deset minuta kasnije je El Saleh iz efektno izvedenog slobodnog udarca donio bod Maksimiru. Nehaj je pogotkom Žunića u 78. minuti slavio u Velikoj Gorici.

Lučko je imalo lagan posao na gostovanju u Puli. Mreža Istre se prvi put tresla u 21. minuti nakon udarca Fučeka, a četiri minute kasnije je povisio Kosić. Lučko je za novi pogodak trebalo samo minutu, budući da se u 26. minuti u strijelce upisao i Duspara. Konačnih 0:4 je u 39. minuti postavio Trgovčević s bijele točke.

Datković je u osmoj minuti lijepo uposlio Veldina Karića i Novalja je povela protiv Grobničana. Domaći su tijekom svih 90 minuta bili uvjerljivo bolji, a pobjedu su osigurali tek u 87. minuti sjajnim udarcem Bašića s vrha kaznenog prostora. Samobor je na domaćem terenu poveo protiv Poleta u 30. minuti, kad je Belak rutinski okrunio lijepu akciju. U posljednoj minuti je I. Štefković realizirao kontru za pobjedu povratnika u Treću ligu.