Četiri kluba sa stopostotnim uspjehom

Ivana Jurica • ponedjeljak, 01.09.2008.

Nakon dva odigrana kola 3. HNL – jug samo su četiri kluba ostala na maksimalnom učinku. Konavljanin je projurio Kaštel Gomilicom, Hrvace su pobijedile Neretvu, Velebit Dugopolje, a dubrovački GOŠK minimalno je savladao Val. Zagora je preokrenula vodstvo Raštana i došla do pobjede, dok su u derbiju kola Split i Zmaj remizirali...

Derbi kola igrao se u nedjelju u Splitu između istoimenog novog trećeligaša i makarskog Zmaja. Završilo je podjelom bodova, a čini se kako su i jedni i drugi nezadovoljni suđenjem. Domaćini su do prednosti došli u 51. minuti utakmice kad je Parać nakon kornera pogodio mrežu Čovića. Izjednačujući pogodak Makarani su postigli u prvoj minuti sudačke nadoknade kad je Jakir poentirao nakon dobro izvedene kontre.

Jadran LP i Omiš remijem u Pločana stigli su do prvog ovosezonskog boda u utakmici nakon koje su domaćini imali prigovora na suđenje. Jadran je s igračem manje (isključen Roso u 39. minuti) došao do prednosti: u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena nakon kornera najbolje se snašao Parmać koji pogađa mrežu Vukovića. 18 minuta prije kraja gosti su došli do izjednačenja: Carević je kaznio neopreznu domaću obranu.

Bez pogodaka završio je susret biogradskog Primorca i kaštelanskog Jadrana, iako su i jedni imali prilike za pobjedu. Momčad Stanka Mršića najveće je prilike propustila u drugom poluvremenu, dok su gosti najveću stvorili 20 minuta prije kraja utakmice, ali nisu uspjeli poentirati.

Dubrovčani su s minimalnih 1:0 pobijedili Val, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija. Rezo je u 27. minuti pogodio za vodstvo, a pokazat će se kasnije i konačan rezultat. Kazna za brojne promašaje domaćine je mogla snaći u posljednjim minutama utakmice, ali nakon tri kornera gosti nisu mogli pronaći put do Baškardove mreže.

Velebit je do druge pobjede stigao na domaćem terenu protiv Dugopolja koje je prvo povelo, ali nije uspjelo pozitivan rezultat sačuvati do kraja. Marjanović je u 28. minuti momčad Siniše Jalića doveo u vodstvo. Domaćini su izjednačili u 50. minuti preko M. Klapana kojeg je trener Mandić, zajedno s Kurtinom, u igru poslao od početka drugog poluvremena. Pritisak prema golu gostiju domaćinima se isplatio u 88. minuti kad je Šarlija pogodio mrežu Smodlake.

Do prvog trijumfa došao je i Primorac 1929 u domaćem susretu protiv Neretvanca. Domaćin je u prvom poluvremenu imao terensku inicijativu, ali gosti su iz kontranapada bili opasniji. Najveću su priliku propustili na kraju prvog dijela kad je udarac Pejića obranio domaći vratar Perica. Pobjednički pogodak domaćini su postigli u 82. minuti preko Gudelj–Velage. U pretposljednjoj minuti gosti su imali priliku za izjednačenje, ali Prce nije bio precizan.

Konavljanin je projurio kroz Kaštel Gomilicu. S pet pogodaka u mreži domaćeg vratara Bulića, te su nakon dva kola lideri trećeligaškog juga. Santos je goste u vodstvo doveo u 18. minuti. Dvije minute kasnije Žižić je povisio na 2:0. Do kraja poluvremena Karamatić je i treću loptu poslao u mrežu domaćeg vratara Bulića. Čeliković je u 53. minuti povisio na 4:0, da bi konačan rezultat svojim drugim pogotkom postavio Karamatić u 58. minuti utakmice.

Zagora je do prve pobjede stigla na domaćem terenu protiv novog trećeligaša iz Raštana koji je nakon pola sata igre imao vodstvo od 2:0, ali do bodova ipak nije mogao. Burčul je u 27. minuti realizirao kazneni udarac za vodstvo gostiju. Pet minuta kasnije isti je igrač povisio na 2:0. Bumbak je u 40. minuti smanjio na 1:2. U drugom poluvremenu na terenu kao da je postojala samo jedna momčad. Prvo je Šiklić izjednačio na 2:2 u 50. minuti. U 67. minuti Milić je realizirao kazneni udarac za vodstvo domaćih, a tri minute kasnije mrežu Abdijanovića pogodio je i Ercegović. Do kraja utakmice gosti su tek uspjeli smanjiti na 4:3 preko Tomića u 74. minuti.

Hrvace su s 2:0 također došle do svoje druge pobjede. Već u devetoj minuti Stipe Barać prvu je loptu poslao iza leđa Bubala. Isti je igrač sedam minuta kasnije još jednom matirao gostujućeg vratara. I gosti su imali svoje prilike (pogodili su i gredu), ali do pogotka nisu uspjeli doći.

3. HNL – jug, 2. kolo:
Split – Zmaj 1:1, Jadran LP – Omiš 1:1, Primorac (B) – Jadran (KS) 0:0, GOŠK (D) – Val 1:0, Velebit – Dugopolje 2:1, Primorac 1929 – Neretvanac 1:0, GOŠK (KG) – Konavljanin 0:5, Zagora – Raštane 4:3, Hrvace – Neretva 2:0.