Zagreb remizirao, Brkljača vraćen

Mihaela Bradovski • utorak, 02.09.2008.

Za razliku od prošlotjedne utakmice sa Celjem koju je odlučio tek jedan pogodak, jučer je utakmica ove dvije momčadi ponudila četiri pogotka, po dva u svakoj mreži, ali i vrlo borben i na trenutke prilično agresivan nogomet. "Bijeli" su dva puta vodili no gosti iz Slovenije ipak su uspijeli ostati neporaženi. Ipak, vijest dana iz Kranjčevićeve ona je o povratku kapetana Marija Brkljače...

ZAGREB - CM CELJE 2:2

Prijateljska utakmica

Strijelci: 1:0 Grgić (12.), 1:1 Štraus (39.), 2:1 Medić (61.), 2:2 Stojanović (68.)

Zagreb: Bašić, Džolan, Mehmedagić, Bogdanović, Štiglec, Šovšić, Sesar, Parlov, Pejić, Grgić, Dedić (Medić, Francetić, Poljak, Bazina)

Celje: Mujčinovič, Puš, Bulajić, Andelkovič, Pranjič, Urbanč, Štraus, Pokoran, Režonja, Bišćan, Čhacana (Kačičnik, Kelhar, Šarić, Lovrečič, Gobec, Mučič, Rep, Stojanović, Sacripanti, Berič)

Pjesnici su bolje otvorili susret, brze i jednostavne akcije te direktno kretanje prema vratima gostiju rezultrali su vodećim pogotkom već u 12. minuti. Miroslav Pejić povukao je po lijevoj strani, dodao za Grgića koji je nakon ulaska u šesnaesterac mirno zapucao loptu u suprotni kut vratara Mujčinoviča. U idućih je desetak minuta Zagreb želio stići do novog pogotka te su igrali vrlo čvrsto pa je u nekoliko navrata sudac susreta ozbiljno morao smirivati aktere. U 25. minuti nakon jednog takvog starta teren je zbog ozljede koljena morao napustiti Bulajić. Do kraja prvog dijela gosti su stigli do poravnanja, u 39. minuti nakon gužve pred domaćim golom najbolje se snašao Štraus.

Nastavak je ponudio nešto mirniju igru, no Pjesnici su susret ipak završili sa deset igrača u polju. U 72. minuti nakon grubog prekršaja pocrvenio je Haris Mehmedagić. Bilo je to pri rezultatu 2:2. Novi pogodak u mreži gostujućeg vratara vidjeli smo u 61. minuti kada je nakon još jednog dobrog ubačaja Pejića glavom poenitirao mladi Lovro Medić. Slavlje domaćih pokvario je izjednačujući pogodak gostiju samo sedam minuta kasnije, u strijelce se, nakon zbunjenosti Zagrebove obrane, upisao Stojanović. Trener "bijelih" Luka Pavlović jučer je u igru uveo čak sedam novih imena. Gledateljima su se predstavili Bogdanović, Šovšić i Dedić koji su zaigrali od prve minute, te u nastavku Medić, Francetić, Poljak i Bazina.

BRKLJAČA ZAGREBOV BAREM DO ZIME

Iako se činilo kako je sretno završila priča oko odlaska Marija Brkljače u talijanski Chievo, posao je stopiran nakon što talijanski prvoligaš nije uspio prodati igrače koje su planirali pa je samim time došlo do gužve u svlačionici. Brkljača se vratio u Zagreb i sa ostatkom se momčadi nastavlja pripremati za susret sa Dinamom no ne otpisuje mogućnost realizacije transfera nakon jesenske polusezone. Chievo bi Brkljaču angažirao kao igrača na jednogodišnjoj posudbi uz opciju otkupa ugovora i potpisa novog na tri godine.

Za nama je i drugo te treće kolo Lige 16 juniora i kadeta. Prošle su srijede sastavi Zagreba gostovali u Čakovcu kod tamošnjeg Međimurja. Dok su kadeti upisali visoku 5:0 pobjedu (strijelci Babić, Matić, Čorić - igrač utakmice, Marjanović, Nikolić) juniorski je sastav poražen rezultatom 3:1. Jedini pogodak za goste postigao je Vrbat.

Tri dana kasnije odigrano je novo, treće kolo. "Bijeli" su sastavi u Veslačkoj ugostili Hrvatski dragovoljac. Ovoga su puta uspješniji bili juniori. Nad juniorima iz Sigeta slavili su rezultatom 2:1, gosti su vodili, a izjednačenje i prokret donijeli su Abdurahimi i Magdić dok je naslov igrača utakmice pripao Šovšiću.

Mreže su mirovale u susretu kadeta, najboljima su se pokazali vratari obje momčadi. Juniori Zagreba nakon tri se kola nalaze na devetom mjestu, dok su kadeti na visokom drugom. Novo je kolo na rasporedu u subotu, 6. rujna kada sastavi Pjesnika gostuju u Suhopolju. Inače, pozive za nastup u reprezentaciji do 19 godina dobila su trojica Zagrebaša, Abdurahimi, Pavlović i Celjak.

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 75:2+312