Nemilosrdne Ruskinje

Ante Jukić • subota, 06.09.2008.

Mlade hrvatske odbojkašice i dalje čekaju na svoju prvu pobjedu na Europskom juniorskom prvenstvu, budući sa su danas, s "glatkih" 3:0, poražene od vršnjakinja iz Rusije...

Obrana srebra osvojenog na posljednjoj smotri najbolji europskih juniorskih reprezentacija, za naše cure u ovom trenutku izgleda poput znanstvene fantastike. Nakon jučerašnjeg uvjerljivog poraza od Belgije, izabranice Damira Jurka jednako su se "provele" i u svom drugom nastupu u Perugiji.

Bolje od nas bile su Ruskinje, kojima su za konačnih 3:0 (po setovima smo uzeli 17, 21 i 22 poena) bile dovoljne tek 72 minute. Ovom pobjedom baćuške su zadržale stopostotan učinak na prvenstvu (jučer s 3:1 bile bolje od Srbije), dok naše igračice još uvijek nisu osvojile ni set. Sljedeća prilika je sutra, kada će odmjeriti snage sa Srbijom.