Prekidi donijeli poraz

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.09.2008.

Nogometaši Zagreba jučer su u Udinama odigrali međunarodnu prijateljsku utakmicu protiv tamošnjeg člana Serie A, momčadi Udinesea. Domaći su slavili razultatom 2:0, "bijeli" su nastupili u kombiniranom sastavu i mogu biti vrlo zadovoljni igrom iz prvog dijela susreta. Već danas Pjesnici imaju novi test...

Bez pošteđenih Mensura Mujdže i Davora Vugrinca Zagrebaši su se hrabro suprotstavili renomiranom talijanskom prvoligašu. Rani pogodak nije utišao Zagrebove ambicije pa su "bijeli" cijelo prvo poluvrijeme vodili ravnopravnu bitku s domaćim sastavom. Nažalost, poraz su donijela dva prekida. Nakon kornera u 9., te skraćenog kornera u 60. minuti najbolje se snašao Quagliarella i to je bilo dovoljno za gostujuću kapitulaciju. U drugom se dijelu igra Pjesnika raspala i Talijani su mirno priveli susret kraju.

Danas će nogometaši Luke Pavlovića u Sloveniji odigrati novi jaki pripremni susret. "Bijeli" gostuju u Kopru gdje će u 16.30 odmjeriti snage s istoimenim slovenskim prvoligašem.

U drugom je prijateljskom susretu protiv reprezentacije Slovačke, odigranom 4. rujna u Krapini, Zagrebov mladi veznjak Beshart Abdurahimi bio jedan od najboljih igrača na terenu. Odigrao je svih 90 minuta, svojoj je momčadi u 28. minuti donio izjednačenje, a odličnu je predstavu zaokružio asistencijom za konačnih 3:1. Mateo Pavlović i Vedran Celjak igrali su do 46. minute. Sjajne su to vijesti za momčad Zagreba koja u budućnosti ozbiljno računa na vlastite mlade snage.

UDINESE - ZAGREB 2:0

Prijateljska utakmica

Strijelci: 1:0 Quagliarella (9.), 2:0 Quagliarella (60.)

Udinese: Belardi, Ferronetti, Sala, Domizzi, Pasquale, Isla, Tissone, D`agostino, Pepe, Quagliarella, Floro Flores (Coda, Corvetto, Ortobelli, Qasamoah, Tanno)

Zagreb: Škorić, Džolan, Džidić, Kartelo, Ivanković, Grgić, Brkljača, Parlov, Pejić, Jurendić, Piškor (Labudović, Mikulić, Pavlović, Mehmedagić, Sesar, Jugović, Oršulić, Čutura, Krstanović, Abdurahimi)

A jučer su Zagrebovi kadeti i juniori nastavili natjecanje u Ligi 16. Oba su sastava Pjesnika gostovala u Suhopolju i s razočaravajućih se 0:0 vratili u metropolu. Susreti petog kola na rasporedu su iduće subote, 13. rujna, a "bijeli" će u Veslačkoj ugostiti sastave Radnika. Kadeti se trenutno nalaze na šestom, a juniori na, za svoje mogućnosti i ambicije, vrlo slabom desetom mjestu.

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 75:2+312