"Bijeli" slavili protiv Slovenaca

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 08.09.2008.

U metropolu su se nogometaši Zagreba vratili nakon odigranih prijateljskih susreta s talijanskim Udineseom i slovenskim Koprom. I dok su u prvom susretu "bijeli" upisali poraz, jučerašnja je utakmica završila rezultatom 2:0 u njihovu korist. U strijelce su se upisali Davor Piškor i Mario Čutura, dva igrača čija je forma u uzlaznoj putanji...

KOPER - ZAGREB 0:2

Prijateljska utakmica

Strijelci: 0:1 Piškor (70.), 0:2 Čutura (82.)

Koper: Hasič, Kreft, Šečić, Handanagič, Pahor, Mertelj, Šahinovič, Bruk, Božičić, Ipavec, Đukič (Suhonjič, Tacho, Šmon, Pavlovič, Radujko, Božič, Amusan, Bordon)

Zagreb: Bašić, Palčić, Mikulić, Kartelo, Džolan, Parlov, Oršulić, Pejić, Jurendić, Abdurahimi (Labudović, Džidić, Mehmedagić, Pavlović, Čutura, Grgić, Brkljača, Jugović, Sesar, Piškor, Krstanović)

Pjesnici su ponovno zaigrali u kombiniranom sastavu. Za razliku od susreta u Udinama jučer je vrata Zagrebove momčadi čuvao Goran Bašić, a u sastavu se ponovno našao obrambeni Zlatko Palčić. Zanimljivo da je oba pogotka i konačnu pobjedu Zagrebu donijela momčad koja je zaigrala u nastavku. U 70. minuti "bijeli" su uspijeli prvi puta matirati domaćeg vratara. U akciji su sudjelovali Krstanović, kapetan Brkljača i na kraju strijelac Piškor. Deset minuta kasnije Čutura je pogodio okvir gola. U 82. minuti isti se igrač iskupio za propuštenu priliku i postavio konačnih 2:0 svoje momčadi.

Trener "bijelih" Luka Pavlović koristio je usluge gotovo svih igrača koji se nalaze u kadru, nastupili nisu tek Mensur Mujdža i Davor Vugrinec. Ipak, u Ulici pjesnika se nadaju kako će obojica biti spremni do utakmice sedmog kola kada pod svijetla Kranjčevićeve stižu "modri". Osim što će nositi tradicionalni naziv gradski derbi, taj će susret ujedno biti i dvoboj prve i druge momčadi domaćeg prvenstva pa se s pravom može očekivati povećani interes navijača i gledatelja.

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 75:2+312