Umažanke nikako do pobjede

Antonija Pavlić • subota, 27.09.2008.

Ni u četvrtom kolu rukometašice Umaga nisu uspjele doći do prvih bodova. Osječanke su na svom terenu upisale drugu prvenstvenu pobjedu i tako gurnule rukometašice Umaga još dublje u "blato".

Koka je na svom terenu u Varaždinu upisala još jedan prvenstveni poraz, ovog puta od Kutjevačkog podruma koji se s nova dva boda odmaknuo od začelja ljestvice. Počelo je tvrdo na obje strane da bi se do kraja poluvremena gošće odlijepile na šest razlike. U drugom poluvremenu u dva navrata Varaždinke čak uspijevaju i izjednačiti no u posljednjim minutama gube sve konce igre i pobjeda prelazi na stranu Požežanki.

Umažankama danas na gostovanju u Osijeku jednostavno nije išlo. Izabranice Valentina Štingla nisu dale svoj maksimum, što se odrazilo i na rezultatu. Gošće su korak s vrlo dobrim Osječankama uspjele održati tek u prvih nekoliko minuta, sve je ostalo bila gotovo igra na jedan gol. Najefikasnije su u redovima domaćih bile Knez sa 11 i Stilinović s osam pogodaka.

Virovitički TVIN ugostio je danas riječki Zamet i unatoč dobroj igri izvukao samo bod, no unatoč tome drži prvo mjesto na ljestvici zbog toga što Podravka još nije odigrala svoju utakmicu. I jedna i druga ekipa je pokazala da ne misli tek tako izgubiti bodove, te se nakon početne izjednačene igre, u drugom poluvremenu nisu mogle odlučiti tko će voditi. Malo je prednost bila na strani jednih, malo drugih te je najpravedniji rasplet bio - podjela bodova. I pravde ima...

Arena je u 4. kolu ugostila rukometašice Lokomotive i ispratila ih s porazom. Iako su Lokosice slovile za favorita u ovom susretu to se na terenu nije moglo vidjeti jer Puljanke nisu pokazale nimalo straha pred jednom od najboljih hrvatskih ekipa. Tijekom cijele su utakmice domaće držale prednost od dva, tri pogotka, a rukometašice su Lokomotive uspjele tek jednom izjednačiti i to na početku susreta. Dva boda zasluženo raspoloženim Puljankama.

Ekipa Trogira je na svom terenu loše odradila prvo poluvrijeme protiv gošći iz Sesveta te su na predah otišle s -1. No, konstantno dobra Marija Hrgović po tko zna koji put izvlači svoju momčad i u suradnji s Brčić, Stričević i Petković preokreće rezultat i osigurava svojoj momčadi nova dva boda.

DUKAT 1.HRL, 4. kolo: Koka - Kutjevački podrum 24:26 (8:14) Osijek CO - Umag 37:22 (19:11) TVIN Trgocentar - Zamet (13:16) Arena - Lokomotiva 23:15 (11:9) Trogir - Sesvete Agroproteinka 27:24 (13:14)