Novi kiks Bayerna, težak poraz Werdera

Petar Plevnik • subota, 04.10.2008.

Subotnji susreti sedmog kola Bundeslige donijeli su nastavak neuspješnog niza Bayerna, koji ni treći uzastopni susret u prvenstvu nije upisao pobjedu. Uvjerljiv je zato u derbiju kola protiv Werdera bio Stuttgart, dok je novak u ligi Hoffenheim novom pobjedom zasjeo na čelo poretka...

Središnji susret kola igran je u Stuttgartu, gdje je istoimeni domaćin s visokih 4:1 svladao zahuktali Werder. Od samog početka domaćini su stisnuli goste na njihovu polovicu, a pritisak se Švabama isplatio u 18. minuti kada Cacau pasom izbacuje cijelu obranu Werdera, a Khedira vara istrčalog Wiesea za 1:0. Do drugog pogotka Stuttgart je došao u 29. minuti nakon što Pasanen nakon kornera odbija loptu ravno na noge Träschu, a ovaj pravom bombom s 20 metara neobranjivo pogađa za 2:0.

I nastavak susreta bolje otvara Stuttgart, pa tako u 63. minuti Hilbert koristi ubacivanje Träscha i na drugoj vratnici zabija za 3:0, da bi nadu gostima samo dvije minute kasnije majstorski izvedenim slobodnim udarcem u 65. minuti vratio Diego. Uvjerljivu pobjedu Stuttgarta dvije je minute prije kraja susreta potvrdila pričuva Lanig. Jurica Vranješ odgledao je susret s klupe za pričuve.

Ni nakon sedmog prvenstvenog kola nema mira u Münchenu. Iako je Bayern na Allianz Areni sve do 83. minute imao dva pogotka prednosti protiv Bochuma, ni to momčadi Jürgena Klinsmanna nije bilo dovoljno da upiše pobjedu. Susret je počeo odlično za Bavarce budući da već u 15. minuti Van Buyten na dodavanje Klosea dovodi Bayern u vodstvo. Gosti se ne predaju te u 29. nakon brze kontre preko Sinana dolaze do izjednačenja. Da Bayern na odmor ipak ode s prednošću u posljednjoj se minuti prvog dijela pobrinuo Ze Roberto, koji pogađa na asistenciju Klosea.

U nastavak susreta Bayern ulazi još agresivnije, a kada je Ze Roberto svojim drugim pogotkom u 68. minuti povisio na 3:1 mnogi su pomislili kako je pitanje pobjednika riješeno. Mnogi, ne no i gosti iz Bochuma, koji najprije u 83. minuti preko Dabrowskog smanjujuju na 3:2, da bi samo dvije minute kasnije Grote pogodio za konačnih 3:3 i veliko slavlje gostiju.

Prigodu da privremeno preuzme vodstvo na ljestvici ispustio je Bayer, koji je u Leverkusenu s 1:0 poražen od Herthe. Iako su Apotekari bili puno bolja momčad, gosti iz Berlina do tri su boda stigli u 89. minuti nakon što Voronin bježi Friedrichu i zabija svom bivđem klubu za 0:1. Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta; u 19. je minuti zbog igranja rukom zaradio žuti karton, a u 28. minuti je nakon prekršaja nad Kiesslingom bio na rubu crvenog kartona.

Zahvaljujući porazu Bayera, na vrh ljestvice novom je pobjedom izbio Hoffenheim. Nakon što su mreže mirovale u prvih 45 minuta susreta protiv Eintrachta, već u drugoj minuti nastavka Hoffenheim preko Baa dolazi u vodstvo. U 66. minuti susreta domaća obrana griješi, što koristi Steinhöfer i pogađa za 1:1. Ipak, samo pet minuta kasnije Ba svojim drugim pogotkom donosi Hoffenheimu tri boda i prvo mjesto na ljestvici.

A gotovo sigurno da nakon današnjeg poraza protiv Kölna Jos Luhukay više neće biti trener Borussije Mönchengladbach. Već u petoj minuti gosti preko Ehreta dolaze u vodstvo i najavljuju kako ovo neće biti dobar dan za Borussiju. Ipak, samo pet minuta kasnije Brouwers koristi grešku vratara Mondragona i zabija za 1:1. Taj rezultat stajao je na semaforu sve do 88. minute kada Slovenac Novakovič sjajno pogađa iz slobodnog udarca i donosi Kölnu sva tri boda.