Polovičan učinak stolnotenisača

Goran Tomičić • subota, 04.10.2008.

Hrvatska muška stolnoteniska reprezentacija je u prvom kolu Europskog prvenstva poražena od Rusije s uvjerljivih 3:0. Odmah je odigrano i drugo kolo u kojem su naši svladali Bjelorusiju 3:2...

Zoran Primorac je u prvom dvoboju igrao protiv Kuzmina. Rus je bio sigurniji u prvom setu, ali je naš igrač uzvratio s ekspresnih 11:2. Treći set je bio dramatična izmjena poena koja je otišla na stranu Rusije, no Primorac je sigurnom igrom u četvrtom setu izborio novo izjednačenje. Kuzmin je u posljednjoj dionici iskoristio svoje prilike za prvi bod Rusije.

Potom se Andrej Gaćina suprotstavio Smirnovu. Bio je to neizvjestan dvoboj iznimno kvalitetnih igrača u kojem je naš predstavnik minimalno poražen u svakom setu. Ronald Redjep je pružio dobar otpor Rubtsovu, no odlučujući poeni su opet otišli na rusku stranu. U drugom susretu prvog kola skupine B Bjelorusija je svladala Slovačku 3:2.

U drugom kolu su naši igrači za dobru igru ipak nagrađeni pobjedom protiv Bjelorusije. Samsonov je u prvom meču iznenađujuće lako svladao Primorca, ali je Gaćina u trileru pobijedio Nekhvedovicha i izjednačio rezultat. Bjelorus je s 11:9 uzeo prvi set, ali se Gaćina nije predao i odmah je rutinski izjednačio. Dramatičan treći set je pripao Nekhvedovichu, no naš igrač je u četvrtoj dionici bio iznimno koncentriran i stigao je do 2:2. Tada se raspala igra bjeloruskog stolnotenisača i Gaćina se u petoj dionici prošetao do pobjede.

U trećem dvoboju su za stol izišli Redjep i Chtchetinine. U prvom setu je naš igrač iskoristio poen za 15:13, ali potom nije uspio naći odgovor na preciznost Bjelorusa. To je ipak trajalo samo jedan set i Redjep je sigurnom igrom u iduće dvije dionice donio prednost Hrvatskoj. Samsonov je bez većih problema svladao Gaćinu i odlučio je peti meč u kojem su igrali Nekhvedovich i Primorac, a presudilo je veće iskustvo našeg igrača koji je s mirnih 3:0 donio Hrvatskoj pobjedu. Rusija je s 3:1 bila bolja od Slovačke.

Naša reprezentacija za prolaz u četvrtfinale sutra mora svladati Slovačku.