Stolnotenisačice u četvrtfinalu

Goran Tomičić • nedjelja, 05.10.2008.

Hrvatska ženska stolnoteniska reprezentacija je prvog dana Europskog prvenstva u St. Petersburgu pobjedama protiv Srbije i Njemačke izborila plasman u četvrtfinale...

U prvom kolu skupine C je na rasporedu bila utakmica protiv Srbije, a naše igračice nisu imale mnogo problema. Sandra Paović je lako svladala Erdelji, koja je samo u trećem setu uspjela pružiti otpor, ali to nije bilo ni približno dovoljno. Potom je Boroš imala tek malo snažniji trening protiv Feher, a Vaida je agresivnom igrom protiv Todorović potvrdila pobjedu 3:0. Njemačka je u drugom susretu prvog kola svladala Rumunjsku 3:1.

Naša reprezentacija je vrhunskom igrom u drugom kolu bila bolja od Njemačke 3:0 i uoči posljednjeg kola je osigurala plasman u četvrtfinale. Silbereisen je dobila prva dva seta protiv Boroš, no naša najbolja igračica se vratila osvojivši dramatičan treći set. Tamara je potom s ekspresnih 11:3 stigla do izjednačenja, a u petom setu je iskoristila loptu za 14:12 i pobjedu Hrvatske.

Paović je rutinski uzela prvi set protiv Wu, a potom je iskoristila priliku i s 15:13 povisila prednost, ali je Wu smanjila u trećem setu. Više od toga nije mogla i Paović je lako uzela četvrti set za drugi bod Hrvatske. Bakula je u posljednjem dvoboju preciznim servisima održavala prednost protiv Barthel i uvela našu reprezentaciju u četvrtfinale. Rumunjska je svladala Srbiju 3:0.

Naše igračice sutra igraju protiv Rumunjske.

Europsko prvenstvo, ekipno natjecanje, skupina C

1. kolo

Hrvatska - Srbija 3:0 Paović - Erdelji 3:0 (11:4, 11:5, 11:8)
Boroš - Feher 3:0 (11:6, 11:5, 11:7)
Vaida - Todorović 3:0 (11:7, 11:6, 11:8)

Njemačka - Rumunjska 3:1

2. kolo

Hrvatska - Njemačka 3:0 Boroš - Silbereisen 3:2 (6:11, 9:11, 12:10, 11:3, 14:12)
Paović - Wu 3:1 (11:8, 15:13, 9:11, 11:5)
Bakula - Barthel 3:1 (11:9, 12:10, 6:11, 11:8)

Rumunjska - Srbija 3:0