Olić i Petrić zabili za HSV

Ante Pažanin • nedjelja, 05.10.2008.

U zadnje tri utakmice sedmog kola Bundeslige najvažnija vijest su pogoci naših Olića i Petrića u pobjedi HSV-a nad Energieom. U ostale dvije utakmice Borussija Dortmund i Hannover, odnosno Schalke i Wolfsburg podijelili su bodove...

U utakmici Borussije Dortmund i Hannovera prvi su poveli domaćini i to već u 10. minuti preko Nelsona Valdeza nakon dodavanja Blaszczykowskog. Nakon toga Borussia je promašila dvije dobre prilike za povećanje vodstva jedna od kojih je bila i udarac Roberta Kovača glavom kada je nakon kornera Hajnala glavom pucao preko grede. I onda potpuno suprotno tijeku igre gosti su se vratili u igru golom Forssella nakon ubacivanja Cherundola. Nakon toga do kraja prvog dijela utakmica je bila živa i izjednačena, s prilikama na obje strane, no nitko nije uspio doći do novog gola. U drugom dijelu Borussia je bila bolja momčad, no nije uspjela zabiti i utakmica je završila 1:1. Robert Kovač odigrao je cijelu utakmicu za Borussiju.

Na Veltins Areni sastali su se Schalke i Wolfsburg i nakon izjednačenog početka do vodstva je došao Schalke kada je Kuranyi zabio nakon dodavanja Halila Altintopa. Do kraja poluvremena i jedni i drugi imali su prilika za gol, no novi gol vidjeli smo tek u 51. minuti kada su se gosti vratili u vodstvo. Džeko je bio precizan glavom nakon kornera Dejegaha. Nakon toga Schalke je bio nešto bolji, no pravih uzbuđenja nije bilo sve do 66. minute kada su u vodstvo došli gosti.

Za 2:1 Wolfsburga zabio je Caiuby samo minuti nakon što je ušao u igru umjesto Dejegaha. Pet minuta nakon toga Schalke je imao veliku priliku izjednačiti kada je nakon prekršaja Ricarda Coste nad Westermannom sudac pokazao na bijelu točku, a Costi crveni karton. Ipak vratar gostiju Benaglio je obranio jedanaesterac Rafinhe i tako zadržao prednost svoje momčadi. Do kraja je Wolfsburg imao veliku šansu povećati vodstvo kada je Neuer obranio udarac Džeke, no umjesto pobjede Wolfsburga Schalke je došao do 2:2.

U sudačkoj nadoknadi Kuranyi je zabio dobro se snašavši nakon kornera i pokušaja vratara svoje momčadi Neuera koji je došao pomoći svojim suigračima u zadnjim trenucima utakmice. Naš Ivan Rakitić nije ulazio u igru s klupe.

U dvoboju Energiea i HSV-a u prvom dijelu nije bilo pogodaka, a bliži su vodstvu bili gosti. Devet minuta nakon početka drugog dijela HSV je došao do 1:0 i to preko našeg Olića. Nakon udarca Guerrera vratar domaćih Tremmel uspio je samo kratko odbiti do Olića kojem nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu. U 62. minuti Olić je imao dobru priliku za drugi gol, no iz dobre pozicije je glavom za malo promašio vrata. Nakon toga HSV je i dalje bio bolji, no usprkos tome do gola su došli nogometaši iz Cottbusa i to preko Jelića.

Nakon toga Energie kao da se probudio i krenuo opasnije prema naprijed, no nisu uspjeli opasnije ugroziti goste sa sjevera Njemačke. Utakmica se bližila kraju i činilo se da će završiti podjelom bodova, no onda se pojavio Mladen Petrić i golom u zadnjoj minuti donio sva tri vrlo važna boda svojoj momčadi. Nakon kornera Trochowskog Mladen se našao sam pred golom domaćih i lako glavom pospremio loptu u mrežu. Nastavak je to sjajne forme našeg napadača u dresu HSV-a.