Hrvatskoj bronca na Europskom prvenstvu

Antonija Pavlić • ponedjeljak, 06.10.2008.

Hrvatske stolnotenisačice nisu uspjele napraviti podvig i izboriti finale EP-a u Rusiji. Nakon pobjede u četvrtfinalnom susretu protiv Češke, u polufinalu ih je dočekala goropadna Mađarska te naše stolnotenisače svladala s lakih 3:0.

Češka je za hrvatske stolnotenisačice bila lak zalogaj. Prvo je Sandra Paović pobijedila Strbikovu s 4:11, 11:4, 8:11 i 7:11, da bi na 2:0 povisila Tamara Boroš pobijedivši Vacenovsku također s 3:1. Treći je bod Hrvatskoj donijela Andrea Bakula svladavši Hadacovu s 3:2 u setovima.

Polufinalni susret protiv Mađarske bio je ipak usmjeren u samo jednom pravcu. U prvom je susretu Tamara Boroš uvjerljivo izgubila od Toth, najbliže je osvajanju seta bila najbolja hrvatska stolnotenisačica u prvom setu kada je osvojila devet poena. U drugom i trećem je dogurala do sedmog, odnosno šestog poena.

Sandra Paović je vrlo dobro ušla u svoj susret protiv Pote te je prvi set otišao na njezinu stranu s rezultatom 14:12. No, mađarska stolnotenisačica je potom ubacila u brzinu više i s 11:4, 11:6 i 12:10 izborila drugi bod za svoju državu.

U trećem se susretu Cornelia Vaida vrlo dobro nosila s Lovas te je u nekoliko navrata bila blizu osvajanju boda za Hrvatsku. Prvi je set uvjerljivo dobila s s 4:11, a i drugi je u dramatičnoj izmjeni poena otišao na stranu hrvatske stolnotenisačice. No, Lovas se vraća u igru i u trećem setu se spašava u zadnji čas, pobijedivši s 12:10. Vaida u četvrtom i petom setu nije imala veće šanse, Mađarica je bila bolja sa 11:5 i 11:7 te tako osigurala svojoj momčadi finalni susret protiv Nizozemske.