Njemačka i Bjelorusija za zlato

Antonija Pavlić • utorak, 07.10.2008.

Njemačka je u dramatičnom polufinalnom okršaju s Austrijom rezultatom 3:2 izborila finale koje će danas igrati protiv reprezentacije Bjelorusije koja je s lakih 3:0 eliminirala Belgiju...

Njemačke je boje u prvom susretu branio njihov prvi reket, Timo Boll dok je za Austriju nastupio Robert Gardoš. Boll je s naizgled lakih 11:6, 11:9 i 11:4 donio Njemačkoj prvi bod da bi Austrija preko Wernera Schlagera u drugom susretu izjednačila na 1:1. Treći su susret odradili Dmitrij Ovtcharov i Chen, a uspješniji je bio 19-godišnji Nijemac pobijedivši naturaliziranog austrijskog Kineza s 3:2.

Timo Boll u četvrtom susretu nije uspio Njemačkoj osigurati finale, bolji je od Nijemca s 9:11, 11:6, 9:11 i 8:11 bio Werner Schlager. Odlučujući je susuret između Stegera i Gardoša potrajao čak tri sata. 27-godišnji Steger koji je u Njemačku reprezentaciju upao nauštrb Christiana Süssa dobio je prvi set s 11:5 da bi u grčevitoj borbi u drugom setu pokleknuo i dopustio izjednačenje.

Treći je set ponovno donio vodstvo Njemačke, a i u četvrtom je Steger imao prednost od 5:2 koju je potom održavao do konačnih 11:9. U petom je setu Gardoš došao do 8:6 no Nijemac se ponovno probudio i uspio s 11:9 osigurati svojoj reprezentaciji finale.

Za Bjelorusiju su u susretu protiv Belgije nastupili Vladimir Samsonov, Nekhvedovitch i Chtchetinine te su neki s manje neki s više napora dobili svoje susrete protiv Saivea, Bratanova i Vostesa te izborili susret protiv Njemačke u finalu. Ono što je zanimljivo kada se govori o Bjelorusiji je samo jedan poraz na prvenstvu koji im je nanijela upravo reprezentacija Hrvatske kojoj je to ujedno bila i jedina pobjeda.

Njemačka - Austrija 3:2
Boll - Gardoš 3:0 (11:6, 11:9, 11:4)
Steger - Schlager 2:3 (11:6, 11:5, 8:11, 5:11, 7:11)
Ovtcharov - Chen 3:2 (5:11, 11:5, 11:8, 14:16, 11:6)
Boll - Schlager 1:3 (9:11, 11:6, 9:11, 8:11)
Steger - Gardoš 3:2 (11:5, 11:13, 8:11, 11:9, 11:9)

Bjelorusija - Belgija 3:0
Samsonov - Saive 3:2 (9:11, 11:5, 11:3, 9:11, 12:10)
Nekhvedovich - Bratanov 3:2 (11:5, 6:11, 11:6, 10:12, 11:6)
Chtchetinine - Vostes 3:0 (11:9, 11:8, 11:3)