Danas remi, u subotu Chievo

Mihaela Bradovski • četvrtak, 09.10.2008.

Prvenstvenu su pauzu nogometaši Zagreba još jednom iskoristili za odlazak u Italiju. Nakon drugog dana mini priprema iza njih je i prvi od dva dogovorena susreta. Pogodak Marka Grgića Pjesnicima je donio tek remi protiv Sambonifacese...

SAMBONIFACESE - ZAGREB 1:1

Strijelci: 0:1 Grgić (2), 1:1 Andriani (13)

Sambbonifacese: Milan, Greghi, Parrella, Andriani, Pimazzoni, Bal Degan, Lima da Silva, Micheloni, Correzzola, Valente, Altinier (Valentini, Ivanov, Toardo, Petresini, Fattori, Gliusti, Braz)

Zagreb: Škorić, Labudović, Džidić, Kartelo, Ivanković, Džolan, Jugović, Parlov, Sesar, Grgić, Krstanović (Bašić, Mehmedagić, Mikulić, Čutura, Brkljača, Oršulić, Piškor, Palčić, Pejić)

“Bijeli” su u današnjem susretu protiv talijanskog trećeligaša Sambonifacese, u kojem igra velik broj mladih nogometaša Chieva, zaigrali u ponešto “šarenom” sastavu. Iako su na put s momčadi krenuli i ozlijeđeni napadači Davor Vugrinec i Matija Špičić, oni se ipak nisu našli u konkurenciji trenera Pavlovića. Nastup je upisao, međutim, igrač veznog reda Miroslav Pejić koji je u drugom poluvremenu zaigrao sa zaštitnom maskom.

Pjesnici su u vodstvo stigli već u drugoj minuti susreta pogotkom Grgića nakon lijepe solo akcije i snažnog udarca sa 20 metara. Veznjak Zagreba nakon dugo vremena ponovno je zaigrao u vrhu napada. Konačnih 1:1 postavio je Andriani iz prekida samo desetak minuta kasnije, također udarcem s 20 metara. Prvo je poluvrijeme osim oba pogotka ponudilo i mnogo bolju igru oba sastava koja se u nastavku zbog velikog broja izmjena “pali” u tempu.

U subotu, posljednjeg dana boravka u Italiji, Zagrebaši će snage odmjeriti s članom Serie A, veronskim Chievom.

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 86:4+212